Mehmet Öcalan'dan 'Diyarbakır' sitemi

Ağabeyi Abdullah Öcalan ile İmralı' da görüşmek üzere Gemlik'e gelen Mehmet Öcalan hafta sonu gerçekleşen Diyarbakır buluşmasını değerlendirdi

18 Kasım 2013, Pazartesi 09:54
A A

Mehmet Öcalan, “ Burada şunu söyleyebiliriz. İki gündür her şey malum Diyarbakır’da adına ne isim koyarsak koyalım. Başbakan ve hükümet yetkilileri oraya gitti. Bu süreç ile ilgili bazı iyi şeyler söyledi. Umarız ki, Başbakan söylediklerini yapar. Ona güç vererek biran önce hayata geçirmesini istiyoruz. O buluşmayı herkes izledi. Bazı şahsiyetler gelmiştir.

Süreci götüren ve mimarı devlet ve hükümettir. İkincisi de Serok Öcalan’dır. Bu kadar katkı koyan Serok Öcalan’dır. Aralarında sözleşme yapmış gibi hiç biri bunu söylememiştir. Öcalan’ ın katkısını söyleselerdi çok daha iyi olacaktı” dedi.

ADAYA HAREKET ETTİLER

İmralı Adası’ndaki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde tutulan Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, aynı cezaevinde bulunan hükümlülerden Şeyhmus Poyraz’ın kardeşi Felek Cızlaşmak ve Cumali Karsu’nun vasisi Pervin Oduncu, Gemlik Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemlerin ardından deniz yoluyla adaya hareket etti.

Mehmet Öcalan ve diğer mahkum yakınlarının İmralı’daki görüşmeden sonra akşam saatlerinde Gemlik’e dönmeleri bekleniyor.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.