Mehmet Öz'den açıklama: 2 çeşit virüs var

Mehmet Öz'den açıklama: 2 çeşit virüs var

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan corona virüs salgını için bütün ülkeler aşı ve ilaç çalışmalarına devam ederken, Türk Kalp Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz'den dikkat çekici bir açıklama geldi.

10 Nisan 2020, Cuma 10:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Dünyaca ünlü Türk Kalp Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, corona virüs salgınıyla ilgili açıklamada bulundu. Şuan iki tip corona virüs olduğunu söyleyen Mehmet Öz, "Birinci virüs çok daha tehlikeli. İkincisi mutasyon ile oluştu. Bu insanlar için daha az tehlikeli. Şu anda dünyada önde giden virüs o" açıklamasında bulundu.

"En yüksek seviyeyi gördük"

Dr. Öz YouTube kanalında Dr. Halit Yerebakan ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Öz, ABD'deki son gelişmeleri de anlatarak virüsün mutasyon geçirdiğini belirtti. Ölüm rakamlarının arttığını ama yoğun bakımdaki hasta sayısının biraz düşmeye başladığını belirten Öz, "Umarım önümüzdeki haftalarda daha da düşmeye başlayacağız. Kapatmadan sonra 24 gün gerekiyor. En yüksek noktayı gördük. 1 Mayıs'a kadar inşallah aşılacak. Büyük şehirlerde şehri kapatmak önemli. New York'ta bu yapıldı" ifadelerini kullandı.

"İki çeşit corona virüs var"

Prof. Dr. Mehmet Öz, şu anda 2 tip corona virüsün olduğunu ve birinci virüsün çok daha tehlikeli olduğunu belirterek, "İkincisi mutasyon ile oluştu. Bu insanlar için daha az tehlikeli. Şu anda dünyada önde giden virüs o" diye konuştu.

Dr. Öz, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

Artık herkes iki virüs olduğunu kabul ediyor. Bu aslında Çin'de başladı. Wuhan'da ilk virüs daha tehlikeliydi. Ama bu dünyanın yüzde 30'una etki etti. Öbür virüs daha kuvvetli. Bu virüsler ikiz kardeş gibi birbirlerine çok benziyorlar. Aralarında ufak bir fark var. Zaten 2 haftada bir çok ufak mutasyonlar oluyor. Ama bence bunların aşıya etkisi olmayacak. Tek bir aşıyla bunları halledebileceğiz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona virüs sonrası estetik operasyonlarda patlama yaşanacak