Mehmet Özhaseki'den önemli açıklamalar

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki gündeme dair açıklamalarda bulundu

15 Mart 2019, Cuma 10:25 Son Güncelleme:
A A
Mehmet Özhaseki'den önemli açıklamalar

İşte Mehmet Özhaseki'nin açıklamalarından satır başları:

Rakiplerimin yaşantıları, yaptıkları beni ilgilendirmiyor. Israrla altını çizdim. Ama iki konuda da eleştirilerimi sürdürdüm. Birincisi, hakikaten karşıma çıkan rakiplerin şu ana kadar tabi başta CHP adayı olmak üzere bir projeleri yok. Söylemiyorlar da. Ayrıca bilmiyorlar da belediyeciliği. İkinci bir konu, biz bir ittifak içerisindeyiz. Cumhur İttifakı... Karşı tarafın da dürüst olmasını istiyoruz. 

Ara ara karşı taraftan tehditler, hoşa gitmeyecek şeyler söyleniyor ama kulaklarımızı kapadık. 15 gün kadar önce bir televizyonda gördüm, CHP adayı diyor ki "Bırakın projeleri falan ne bantlar çıkacak" Allah Allah dedik ne iştir? Bantı mantı bırak kardeşim Ankara'yı ne yapacağını söyle. Bununla ilgili başvurdukları adamları, ne istediklerini onları da şimdi size dağıtabilirim. 

Bundan üç ay kadar önceydi CHP adayı hakkında basında bir takım iddialar çıktı. O dönemde bu iddiaların çok da ben üzerinde durmadım. Tavrımı, tarzımı izah ettim. Birçok arkadaş çevrede bu konuya değin dedikleri halde bir cümle bile söylemedim. Çünkü beni ilgilendirmiyordu, cevap vermesi gereken tabi başkalarıydı.

"BEN BÖYLE KURNAZCA İŞİ İLK KEZ GÖRÜYORUM"

Bütün bu sorulara cevap vermesi gereken bir arkadaş var. O da olayın muhatabı olan Mansur Yavaş... Çıkıp dürüstlükle bunların ne olduğunu, kirli ilişkiler bütünlüğünün neler olduğunu izah etmesi gereken oydu. Biz de bekledik ki oradaki sorulara cevap verecek. Gördüğümüz şu, kısa bir bülten okudu, soru almadan sessizce bıraktı gitti. Ama bir şey daha yaptı; mağdur edebiyatı. Basını, Parti Sözcümüz Ömer Çelik'i ve beni suçladı. Ben böyle kurnazca işi ilk kez görüyorum. 10 yıldır beraber olan sizsiniz, ortaklık yapan sizsiniz. Suçladığın kişi senin arkadaşın, biz tanımıyoruz ki. Bu kadar kirli ilişki yumağı görmedim.

PEŞ PEŞE SORULAR

Burada ben şahsen Ankaralı hemşehrilerimizin huzurunda birkaç soru sormak istiyorum; Bu senedi kim düzenledi? Benim büromda senedi önünde imzala dediğiniz mahkeme kayıtlarında var. Önümde imzaladı diyorsunuz ama imza o şahsa ait çıkmıyor. Bu yalanı kim söylüyor? Bu kadar büyük meblalı bir senedi hangi hizmet karşılığında aldınız? Dördüncüsü danışmanlık ücreti adı altında aldıysanız sözleşmeniz var mı? Bunu ibraz edebilir misiniz? Eğer avukat değilseniz, danışmanlık hizmetiniz yoksa bu kadar büyük bir parayı hangi hizmetiniz karşısında almayı düşünüyorsunuz?

"BUNLAR ŞANTAJ DEĞİL Mİ?"

Bir konu daha var. Sözleşme ya da vekalet düzenlememe sebebini vergi olarak söylüyor. Vergi kaçırmaya teşebbüs değil mi bu? Bu durumu kendi partililerinize nasıl anlatacaksınız? Valla hayretler içerisindeyim. Beni korkutan bir şey var. Karşıdaki kişiye mesajlar atıyor. Fakülte diplomanı iptal ettiririm diye mesaj atıyor. Bunlar şantaj değil mi?

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Ece Üner: Sehven giren haber için özür dilerim, hatada dahlim yok