Mehmetçik eksi 40 derecede destan yazıyor

Mehmetçik hain terör örgütü PKK'ya Hakkari'de geçit vermiyor. Hava sıcaklığının eksi 40 derece olduğu bölgede operasyona katılan askerlerin yüzündeki kar yanıkları dikkat çekti  

01 Nisan 2017, Cumartesi 11:01
A A

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından PKK’ya yönelik olarak yürütülen iç güvenlik harekatı kapsamındaki operasyonlara ara verilmeden devam ediliyor.

Hakkari’nin Yüksekova kırsalı 3 bin 400 metre rakımlı karla kaplı İkiyaka dağlarında 25 Mart 2017 tarihinde 2 komando taburu ve 1 hudut özel harekat taburunun katılımıyla 3. Piyade Tümen Komutanlığı’na bağlı Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nca sürdürülen ’Şehit Tank Yarbay İhsan Ejdar’ operasyonunun 7’nci gününde operasyonlar devam ettiği belirtildi. 

Operasyonlarda şu ana kadar 26 terörist etkisiz hale getirildi.

1 doçka silahı mühimmatı ile beraber ele geçirilmiş, 2  doçka imha edildi.

Terör örgütüne ait muhtelif malzeme ve silahlar ele geçirildi.

Operasyonların genişletilerek devam ettiği belirtildi. 

Bölgede ağır geçen kış şartlarına rağmen terör örgütü PKK'nın bu aylarda toparlanmasına izin verilmedi ve teröristlere büyük darbe vuruldu.

Operasyonların eksi 40 dereceye ulaştığı bölgede yapıldığı vurgulanırken operasyonda görev alan Mehmetçiklerin yüzlerindeki kar yanıkları dikkat çekti. 

2017 yılı başından bugüne kadar Hakkari kapsamında Kuzey Irak tarafında 55, Şemdinli’de 12, Çukurca’da 7, Yüksekova’da 30 olmak üzere toplam 104 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. 

MEHMETÇİK'TEN MESAJ VAR!

MEHMETÇİK'TEN MESAJ VAR!

TSK'dan yapılan açıklamada kahraman Türk askerinin zorlu şartlardaki mücadelesine değinilerek, "Karın, tipinin, eksi 40 dereceye varan soğuğun, fırtınaların ve şimşeklerin durduramadığı; gece-gündüz, yaz-kış demeden vatan toprağını bekleyen kahraman Türk askeri, yüzlerindeki kar yanıklarına rağmen onlar sanki bir düğündeymişçesine mutlular, gülüyor. Kurtların dahi çıkamadığı yerlerde biz varız.

İşte Türk askeri, Mehmetçikler tam da burada yüceleşiyor ve diyorlar ki; ‘Anacığım, babacığım, bağrından kopup geldiğimiz büyük Türk milleti, biz buradayız.

Vatan emin ellerde rahat olun; gece yatağa girdiğinizde huzurla uyuyun.

Siz huzur içindeyseniz bilin ki biz daha da mutlu oluyoruz.

Kar, kış, soğuk, yara, bere bunlar bizi yıldırmaz." 

Kar, kış, soğuk, yara, bere bunlar bizi yıldırmaz’" ifadelerine yer verildi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.