Melis Kaptanoğlu ile çocuk modasında yeni trendler

Çocuk modası denilince akla ilk o isim geliyor; Melis Kaptanoğlu. Moda sadece yetişkinlerin değil, çocukların da ilgisini çeken bir mecra haline geldi. Melis Kaptanoğlu, genç kızların nasıl giyinmesi gerektiği, çocuk modasındaki yeni trendleri ve başarısının ardındaki sırları anlattı.

25 Şubat 2020, Salı 11:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Melis Kaptanoğlu’nun başarısının ardındaki sır ne?

Melis Kaptanoğlu’nun başarısının ardındaki sır ne?

İşime olan sevgim, tutkum, disiplinim, gözlemlerim, zevklerim, detaycı ve mükemmeliyetçi duruşum. Bunların yanı sıra çocuklara, onların dünyalarına, hayal güçlerine olan saygım ve hayranlığım. Kendi yoluma olan inancımdan ve kendim olmaktan hiç vazgeçmedim.

Markamın altında yatan hikayenin seneler sonra bir işe dönüşmesi için çok ciddi bir emek sarf ettim ve şimdi ise bu emeğin karşılığını alıyorum.

Bu hikayenin başlamasına vesile olan harika bir ailem, her adımda bana inanan ve destek veren sevgi dolu bir eş ve bana ilham kaynağı olan çocuklarım var. Hepsi bir bütün.

Hepsinin yeri, izi ayrı ve çok değerli. Sonuç ise mutluluk verici. Kendi çocuklarımı giydirerek başladığım süreç, zamanla yüzlerce çocuğa ulaşan bir “Kızlar Cumhuriyeti”ne dönüştü. 


Çocuk modasına ne gibi farklılıklar katıyorsunuz?

Çocuk modasına ne gibi farklılıklar katıyorsunuz?

Özgün olmak ve bunu kalıcı kılmak bu işe başlarken ilk hedeflerimden biriydi. Hala da öyle.

Markamın tarzını kaliteden ödün vermeden sürdürerek ayrı bir noktada konumlandırdığıma inanıyorum. Farklı ürünler sunmak, çocukların ve annelerin beklentileri konusunda iyi bir gözlemci olmak çok önemli. Vizyonumuzla ve projelerdeki seçici duruşumuzla, yenilikler hakkındaki öngörümüzle diğer alternatiflerden ayrışmak bizi sektörde hep önde ve farklı kılan özellikler. 

Çocuk kıyafetlerinde en önem verdiğiniz parçalar hangileri?

Çocuk kıyafetlerinde en önem verdiğiniz parçalar hangileri?

Çocukların kendi zevklerine göre seçim yapmaları, onların severek giyineceği, mutlu olacağı ve unutulmaz anılarında yer edinecek parçalar üretmek benim için çok önemli.

Hangi parça olursa olsun tasarımlarımdaki detaylara, zarif olmalarına ve onların güzel bir işçilikle üretime dahil olmasına çok dikkat ediyorum. 

2020 kız çocuk modasındaki trendler neler?

2020 kız çocuk modasındaki trendler neler?

Hologram kumaşlar, modern kesimli elbiseler, kabarık kollar çok seviliyor. Aynı zamanda baharla beraber gelen floral etkileri de bolca göreceğiz.

Neon ve şeffaf dokular da bu sene kıyafetlerde göreceğiniz detaylardan. 

Ürün gruplarımıza ilk kez bir ayakkabı koleksiyonu ekleyecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Elbiselerimizle uyumlu aksesuarlarımıza yenileri eklenerek devam edecek.

Kat kat degrade elbiseler, taytlar ve ışıltılı detaylara bu sene yine bolca yer verdim tasarımlarımda.


0-12 yaş arası kız çocukları nasıl giyinmeli?

0-12 yaş arası kız çocukları nasıl giyinmeli?

“Giyinmek” dediğimiz eylem aslında sahip olduğumuz en içsel, en özgün ifade biçimlerinizden biri. Dolayısıyla giyinmek; kalıpların olmadığı, özgür olduğumuz, kendimiz olduğumuz bir alana işaret ediyor. Bu durum, yaşı kaç olursa olsun büyük küçük herkes için geçerli. Hele ki söz konusu çocuklar ise onların içi engin bir okyanus gibi.

Tüm yaratıcılıklarını filtresiz ifade etmek isteyen büyük ruhlar onlar. Bence tüm çocuklar içlerinden nasıl geliyorsa öyle giyinmeli. Renkli, renksiz, uyumlu, uyumsuz, süslü, süssüz.

Rahat kıyafetler öncelikli olmalı

Yaşadıkları gibi giyinmeli, giyindikleri gibi özgürce yaşamalılar. 

Giydiklerinde rahat hissettikleri, özgürce hareket edebildikleri, sağlıklı materyaller kullanılarak üretilmiş kıyafetler önceliğimiz olmalı.

Kız çocukları en çok hangi rengi tercih ediyor?

Kız çocukları en çok hangi rengi tercih ediyor?

Tercihler tamamen kişisel olduğu için her çocukta farklılık gösteriyor. Çoğunluğun aksine çok aykırı renk ve model kombinleri yapan çocuklarımız da oluyor.

Sade ve düz kesimleri tercih edenler de. Ben bu noktada onlara öncelik tanıyorum aslında. Örneğin çok abiye bir elbiseyi spor ayakkabılarla ve yağmur botlarıyla kombinlemeyi seviyorum.

Onlar çocuk ve her kıyafet çok yakışıyor. Ama tüm kızların ortak tercihi ve vazgeçilmezi pembe renk diyebilirim.

Mine Bozkurt

mine.bozkurt@posta.com.tr 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Spor yaparken de şık olmak için 8 tüyo