Meltem Taylan Aydın kimdir?

Meltem Taylan Aydın kimdir?

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına Ayşe Nur Bahçekapılı ile Meltem Taylan Aydın atandı. Söz konusu atamalar, Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 12'inci ve 13'üncü maddeleri gereğince yapıldı. Peki, Meltem Taylan Aydın kimdir? Meltem Taylan Aydın nerelidir?

05 Haziran 2020, Cuma 22:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına Meltem Taylan Aydın atandı. Aydın'ın Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı atanma haberinin ardından, Meltem Taylan Aydın’ın hayatı merak edilmeye başlandı. Peki Meltem Taylan Aydın kimdir?

Meltem Taylan Aydın kimdir?

Meltem Taylan Aydın, 1973 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 2008 yılında Başbakanlık Müşavirliğine atanan Meltem Taylan Aydın, lisansüstü çalışmalarını ekonomi alanında gelişmekte olan ülkelerde makroekonomik performans analizi ve davranışsal ekonomi konularında yaptı ve 2014 yılında Harvard Üniversitesi Yükselen Liderler programına kabul edildi.

Harvard Extension School'da İşletme yüksek lisans programına devam etmektedir. Halen Cumhurbaşkanı Danışmanı ve 16 Ekim 2018'den bu yana Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi olan Meltem Taylan Aydın 8 Haziran 2017 tarihinden itibaren de Türkiye Halk Bankası AŞ'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan Başbakanı İmran Han ile telefonda görüştü