Meme ucu sansürüne yeni bir soluk

Sosyal medyada sansüre karşı Esmay Wagemans isimli sanatçı, ikinci bir yapay deri üretip buna bir meme ucu yaparak tepki gösteriyor

13 Kasım 2015, Cuma 10:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Facebook ve Instagram bildiğiniz üzere meme ucunu sevmiyor. Kadın bedeninin doğal bir parçasını bambaşka rahatsız edici bir zihniyetle yorumluyor ve meme değil ama meme ucunu gösteren fotoğrafları sansürlüyor.

İşte tam bu noktada Esmay Wagemansisimli sanatçı, yolu ikinci bir yapay deri üretmekte ve buna bir meme ucu yapmakta bulmuş. Böylelikle sosyal medya platformlarının kullanım koşulları da duruma bakakalmış.

“Sanat çalışmalarımın büyük bir kısmı kadın bedeniyle ilgili. Bu durum çalışmalarımı online olarak yayınlamak istediğimde Facebook ve Instagram'ın sansürleriyle tanışmama vesile oldu.” diyor sanatçı Esmay Wagemans. “Ben de cevap olarak Instagram'ın kullanım koşullarına uygun, 'çözüm getiren' bir ürün ortaya çıkarmak istedim. İşte ilk lateks kıyafetimizi bu noktada tasarladık.”

Esmay'ın son projesinin ilk ayağı olarak, bahsettiği lateks kıyafet “Second Skin” (İkinci Deri) adını taşıyor.

Bu çalışma iki yüzlü sosyal medya platformlarına direkt bir cevap verirken yine sosyal medya kullanıcılarının sınırlarını sorguluyor. “Bence çıplaklığa dair deneyimlerimiz kuramsal değiller, daha çok algılarımıza göre değişiklik gösteriyorlar.”

Son olarak şunu söylüyor sanatçı: “Merak ediyorum; acaba çıplak bir beden gerçekten bize şoke edici mi geliyor yoksa bu kendiliğinden var olan bir kehanete muazzam bir örnek mi teşkil ediyor?”

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Senegal’deki Goree Adası sömürgeciliğin izlerini taşıyor