Memurların parasını çaldı kendisine servet yaptı

Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi'nde mutemet Osman Yavuz'un 473 akademisyen ve bin personelin maaşından her ay 10'ar TL zimmetine geçirip 5 yılda 3 milyon TL'lik vurgun yaptığı ortaya çıktı

21 Kasım 2009, Cumartesi 05:00
A A

15 KİŞİLİK ORGANİZASYON!

Konya polisi, Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’nde görevli mutemet Osman Yavuz’un 473 akademisyen ve bin personelin maaşlarından zimmetine para geçirdiği iddiası üzerine harekete geçti. Polis, 16 Kasım’da fakülteye düzenlediği operasyonla Osman Yavuz ile 2’si kadın toplam 15 kişiyi gözaltına aldı. Fakültede 2003 yılında göreve başlayan mutemet Osman Yavuz ile ekibinin, maaşlardan her ay 10 TL ila 100 TL kesinti yaptığı öne sürüldü.

ÖZEL SİPARİŞLE ALDI

Mutemet Osman Yavuz’un 5 yıl boyunca bu yöntemle 3 milyon TL’yi zimmetine geçirdiği iddia edildi. Soruşturma kapsamında Osman Yavuz’un geçen yıl kendisine özel siparişle 300 bin euro değerinde Mercedes otomobil aldığı ve villada oturduğu ortaya çıktı. Osman Yavuz’un bir ay önce otomobiliyle kaza yaptığı ve sigorta şirketinin kasko bedelini ödememesi üzerine 120 bin TL’lik masrafı nakit olarak ödediği anlaşıldı.

GAYRİMENKULLERE YATIRDI

Osman Yavuz’un oturduğu villanın lüks eşyalarla döşendiği, her odasında özel ses sistemleri kurulmuş LCD ekran televizyonlar bulunduğu belirlendi. Kızını özel bir üniversitede okuttuğu öğrenilen Osman Yavuz’un toplam 2 villası ile çok sayıda gayrümenkulü olduğu, ancak tüm mallarını ailesi ve akrabalarının üzerine kayıt ettirdiği tespit edildi. Mutemet Osman Yavuz ile 14 kişi dün tutuklandı.  Özgür SARI/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.