Meral Akşener'den Bahçeli'ye Başkanlık tepkisi

Meral Akşener'den Bahçeli'ye Başkanlık tepkisi

Muhalif MHP'lilerin başında gelen isimlerden Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Twitter üzerinden yüklendi

24 Ekim 2016, Pazartesi 14:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli karşısında genel başkan adaylığını açıklayan isimlerden Meral Akşener, parti disiplin kurulu tarafından ihraç edilmişti. Karara itiraz eden Akşener, devam eden Başkanlık tartışmalarına katıldı.

Sosyal medyadan yaptığı açıklama ile tartışmalara dahil olan Meral Akşener, Bahçeli'nin daha önce yaptığı açıklamaları hatırlattı ve şu ifadeyi Twitter hesabından paylaştı:

Sn Bahçeli"senden Cumhurbaşkanı olmaz"derken ne dediğini biliyormuş."sen başkan olmalısın seni başkan yapacağız"dermiş.Şimdi sözünü tutuyor.


 

5 MHP'LİDEN AÇIKLAMA: BAŞKANLIK'A HAYIR DİYECEĞİZ


Öte yandan MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ ve  bazı MHP Milletvekilleri başkanlık sistemine ilişkin Anayasa değişikliği teklifine 'hayır' oyu vereceklerini açıkladı. MHP milletvekilleri Ümit Özdağ, Nuri Okutan,  Yusuf Halaçoğlu, Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz ve İsmail Ok TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Basın açıklamasını okuyan Ümit Özdağ, başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin şunları söyledi:

"Biz 5 MHP milletvekili olarak parlamenter rejimin devamından yanayız. Biz sayın Bahçeli'nin geçtiğimiz yıllarda onlarca kez ifade ettiği gibi başkanlık sisteminin Türkiye'yi özerkleşme, federalleşme üzerinden böleceğini görüyoruz. MHP'ye oy veren milyonlar da başkanlık sistemine ve bölünmeye karşı. TBMM'de 'evet' deriz referandumda 'hayır' deriz tavrı doğru değildir. Bu tavrı sergileyen arkadaşlarımızdan, 3 Kasım 2002 seçimlerinin sonuçlarından, Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığının önünün açılmasından ve 7 Haziran 2015 seçim gecesi yapılan açıklamanın ortaya çıkardığı neticelerden sonuç çıkarması gerektiğine inanıyoruz. Parlamenter sistemden yana olduğumuzu,  AKP'nin başkanlık teklifinin TBMM gündemine geldiği zaman geçmemesi için 'hayır" oyu vererek ortaya koyacağız. TBMM'de referandum için verilen oyların 330 altında kalması için mücadele edeceğiz. Hiçbir makam ve mevkiinin, ülkemizin birliği ve aziz milletimizin dirliğinin üstünde değildir."    

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Borisov'a seçim tebriği