Merkel'den domuz eti açıklaması

Merkel'den domuz eti açıklaması

Almanya´da sığınmacılarla birlikte son dönemde tartışma konusu olmaya başlayan okullarda domuz eti konusunda Başbakan Angela Merkel´den açıklama geldi.

10 Temmuz 2016, Pazar 13:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Almanya´da sığınmacılarla birlikte son dönemde tartışma konusu olmaya başlayan okullarda domuz eti konusunda Başbakan Angela Merkel´den açıklama geldi. Haftalık yayınladığı video mesajında konuya değinen Merkel, karşılıklı anlayış çağrısında bulundu.

Merkel, sığınmacılar tarafından "okullarda domuz eti verilmesin" talebine, "Bir yandan bizler insanların görenek ve kuralları olduğunu anlayışla kabul etmeliyiz. Diğer taraftan bu talep başka kuralları olanlar için bir kısıtlamaya dönüşmemeli" yanıtını verdi.

Almanlar için bu güne kadar alışılagelmiş çeşitliliğin korunmasına dikkat edilmesinin önemine değinen Merkel, içerisinde domuz eti bulunan yemeklere uyarı yazısı yazılabileceğini, bunun karşılıklı hoşgörü ile aşılabileceğini söyledi. "Kimi insanların vejetaryen yemek alışkanlıkları ya da farklı tercihleri olduğunu bizler de biliyoruz" diyen Angela Merkel, bugüne kadar bu konunun sorun olmadığını ve bundan sonra da aynı anlayışın sürmesi gerektiğini dile getirdi.
Almanya´da son dönemde sığınmacılarla birlikte kreş ve okullarda domuz eti verilmemesi talebi gündeme gelmiş, konu kamuoyu ve siyasiler arasında tartışma konusu olmuştu.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ermenistan Başbakanı Paşinyan’a bir şok daha : Defol, burada işin yok!