Mersin'de belediye çalışanı corona virüse yakalandı, 7 kişi karantinada

Mersin'de belediye çalışanı corona virüse yakalandı, 7 kişi karantinada

Mersin'de Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak bir çalışanın corona virüse yakalandığını 7 personelin ise evde karantinaya alındığını açıkladı.

12 Haziran 2020, Cuma 16:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Belediye Başkanı Gültak, belediye merkez binada yer alan birimde görevli, ismi açıklanmayan bir personelin yapılan ilk kontrolünde corona virüs testinin pozitif çıktığını ve personelin hemen Mersin Şehir Hastanesi'ne sevk edildiğini söyledi. Başkan Gültak, bu personel ile temas eden 7 personelin de Mersin İl Sağlık Müdürlüğü'nden gelen görevliler tarafından kontrol amaçlı hastaneye götürülerek corona virüs taramalarının yapıldığını ve evlerinde 14 günlük karantina sürecine alındıklarını dile getirdi.

Panik yapılacak bir durum olmadığının altını çizen ve salgına karşı belediye merkez binasında tedbirlerin en üst seviyeye çıkarıldığını kaydeden Başkan Gültak, iş ve işlemleri için belediyeye gelen vatandaşlar için de gerekli önlemlerin alındığını, belediyeye maskesiz girişin yasaklandığını, gelen kişilerin ateşinin ölçülmeye devam edildiğini dile getirdi.

DHASıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Güne Başlarken | 15 Mayıs 2021