Mersin'de, evlerin duvarlarına yazılan tarihlerin sırrı çözüldü

Mersin Valiliği kentte bazı binalarda bulunan evlerin kapı zillerine tarih yazılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada olayın herhangi bir ideolojik boyutunun olmadığı belirtildi. Yazıları ise lösemi hastaları için yardım toplayan kadının girdiği binaları unutmamak için yazdığı ortaya çıktı.

02 Aralık 2019, Pazartesi 12:39 Son Güncelleme:
A A
Mersin'de, evlerin duvarlarına yazılan tarihlerin sırrı çözüldü

Mersin'in Yenişehir ilçesinde, bazı evlerin duvarlarındaki tarihlerin, lösemi hastaları için yardım toplayan kadının girdiği binaları unutmamak için yazdığı ortaya çıktı.

Mersin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte kapı zillerinin kenarına yazılan tarihlerle ilgili basın yayın organlarında Alevi vatandaşların evlerinin işaretlendiği yönünde haberlerin çıktığı anımsatıldı. 

"İdeolojik bir boyutu yok"

Bu işaretlemelerin Alevi vatandaşlarına yönelik olmadığının belirlendiği ifade edilen açıklamada, "Yeni Bir Umut Engelli ve Kimsesizler Lösemi Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği İktisadi İşletmesi adına yardım toplayan Ö.U. isimli bir bayan şahıs tarafından tarihlerin yazıldığı tespit edilmiş, ilgili bayan da verdiği ifadede gezdiği bölgelerle, girdiği bina ve daireleri karıştırmamak ve tekrar girmemek amacıyla küçük yazılarla zil butonlarının yanlarına tarih attığını beyan etmiştir. Şahısla ilgili gerekli adli işlem yapılmış, olayın herhangi bir ideolojik boyutunun olmadığı tespit edilmiştir." denildi.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 8 bin 500 yıllık tarih su altına batırıldı