Mert'in ailesi: İntikam duygusuyla hareket etmeyeceğiz

Kars'ta 6 Nisan'da hunharca işlenen cinayetle ölüdürülen 9 yaşındaki Mert Aydın'ın ailesi avukatları aracılığıyla basın açıklaması yaptı. Aile intikam duygusuyla hareket etmeyeceklerini bildirdi

14 Nisan 2014, Pazartesi 17:37
A A

Aydın Ailesi’nin avukatı Mehmet Sinan Alınak, ilkokul öğrencisi Mert Aydın’ın ailesinin intikam peşinde olmadığını bildirdi. Yazılı bir açıklama yapan Alınak, fail Aykut B.’nin Kars’ta oturdukları evleri ile işyerlerine  bulunan bazı kişilerce öfke ve kızgınlık nedeni ile saldırıda bulunulduğu yolunda duyumlar aldıklarını belirtti.

Alınak, "Mert Aydın’ın ailesi ve yakınları, dayanılmaz bir elem ve acı içinde olsalar da bu olayla herhangi bir alakaları yoktur. Mert Aydın’ın ailesi hiçbir zaman intikam duyguları ile hareket etmeyecek, sabırlı davranacak, adaletin tecellisini yetkili ve görevli adli makamlardan ve mahkemelerden bekleyecektir. Aile kederli, çok üzüntülü ve kötü durumda. Fakat bununla beraber aile sabırlı. Aile yargılama sürecine adli makamlara ve mahkemelere güveniyor ve sabırla bu kişinin en hak ettiği şekilde, en ağır şekilde cezalandırılmasını bekliyor" diye konuştu.

 

 

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.