'Merve Boluğur kanunu takmıyor!'

Merve Boluğur’un, binlerce kişinin ölümüne neden olan corona virüs salgınına rağmen, ısrarla maske takmamaya devam ediyor. Hatta bir ara bu konuyla ilgili muhabirlere, "Ben doğuştan sosyal mesafeliyim" demişti.

22 Ekim 2020, Perşembe 13:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu'nun, "Merve Boluğur Kanunu Takmıyor!" başlıklı yazısı şöyle:

Maske takmak, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yasal bir mecburiyet mi? Evet. Maske takmak, yasal bir zorunluluğun ötesinde kişinin kendisi ve karşılaştığı insanların sağlığı için yerine getirmesi gereken insani bir ödev mi?

Evet. Maske takmayana 900 TL ceza kesilmesinin sebebi ne? Kişinin maske takmayarak sadece kendini değil, gittiği yerlerdeki insanların sağlığını tehlikeye sokması.

Oyuncu Merve Boluğur’un Bebek sokaklarından sonra İstanbul’un en popüler AVM’lerinden İstinyePark’ta maskesiz dolaşmasına ne demeli?

Bebek’te maskesiz dolaştığı dair haberler üzerine Boluğur’la plajda maske takan Jennifer Garner’ı mukayese eden ‘Dışarıda maske insana saygının işareti’ başlıklı bir yazı kaleme almıştım.

Türkiye Cumhuriyeti’nin çıkardığı kanunu takmayan, insana saygının gereğini yapmayan oyuncu, hakkındaki eleştiriyi mi kulağına küpe yapacak?

Boluğur, Bebek’ten sonra İstinyePark AVM’de maskesiz dolaştıysa, tek suçlu o değil. Çıkarılan kanunların gereğini yapmayanların da bunda payı var. Devletin herkesin başına bir polis dikecek hali yok, ama her AVM’de güvenlik görevlisi var.

İstinyePark’takiler görevini yapmadıysa, Merve Boluğur’un o AVM’den çekilen fotoğrafları ortada. Trafik kameralarına emniyet kemeri kullanmayan sürücü takılınca trafik cezasını yazıp, olay anının fotoğrafıyla eve yollayan devlet, aynısını bakalım AVM’de maskesiz dolaşırken görüntülenen Boluğur’a yapacak mı?

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Zeynep Sever Demirel eşi Volkan Demirel'le nasıl tanıştı? Taktik-maktik yok...