Mesleki eğitimde kapasite artırılacak

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer mesleki ve teknik eğitim kurumlarını, kalite kültürünü geliştirmeleri yönünde destekleyeceklerini belirtti

27 Aralık 2018, Perşembe 11:04
A A
Mesleki eğitimde kapasite artırılacak

Mesleki ve teknik eğitimi, üretim süreçleri ile ilişkilendirmeye büyük önem verdiklerini söyleyen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, önümüzdeki dönem eğitim verilen tüm alanlarda döner sermaye kapsamında üretimi yaygınlaştırmayı planladıklarını kaydetti.

YAPARAK ÖĞRENECEKLER

Sektörün yoğun kümelendiği yerlerde kapasiteyi artırmayı hedeflediklerini aktaran Özer, “Öğrencilerimiz yaparak öğrenecekler, sektörün talep ettiği becerileri eğitim aşamasında kazanmış olacaklar ve mezun olduklarında istihdamları da kolaylaşacak. Mesleki eğitimle ilgili mevcut iş birliklerimizi çok daha güçlü hale getireceğiz, iş birliklerimizin kapasitesini artıracağız” dedi. Özer, mesleki ve teknik eğitimde 2019 yılında, mevcut döner sermaye gelirini 5 katına çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.