Meteoroloji'den açıklama! İstanbul'da kar ne kadar devam edecek?

Meteoroloji'den açıklama! İstanbul'da kar ne kadar devam edecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İstanbul'da kar yağışı perşembe gününe kadar devam edecek. Perşembe günü ise karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor

14 Şubat 2017, Salı 10:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İstanbul'da haftasonu karla karışık yağmur ile başlayan ve daha sonra yerini kar yağışına bırakan soğuk hava, etkisini göstermeye devam ediyor. Uzmanlardan yapılan son dakika açıklamasına göre, İstanbul'da kar yağışı perşembe gününe kadar devam edeceği, hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerinin altında seyredeceği belirtildi. Bolu'da gece başlayan kar yağışı ise TEM Otoyolu ve D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde etkili oluyor. Trafik ekipleri, sürücüleri yakın takip ve aşırı hız konusunda uyarıyor. Kar yağışının gün boyu sürmesi bekleniyor.
 

SICAKLIKLAR DÜŞECEK


Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Çanakkale'nin doğu kesimleri, Balıkesir'in kuzey çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sıcaklığın ülke genelinde 2 ila 4 derece azalarak mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin edilirken, İstanbul'da kar yağışı perşembe gününe kadar devam edecek. Perşembe günü ise karla karışık yağmurun etkili olması bekleniyor.
 

BOLU DAĞI'NDA KAR YAĞIŞI


Bölgede gece başlayan kar yağışı etkisini artırarak sürüyor. Karayolunun Bolu Dağı kesimi Düzce bölümünde kalan Karanlıkdere, Bıçkıyanı, Bakacak ve Sarıçökek, TEM Otoyolu'nun ise Bolu Dağı Tüneli ve viyadükler mevkilerinde etkili olan kar yağışı sürücülere zor anlar yaşatıyor. 

Trafik ekipleri, sürücüleri yakın takip ve aşırı hız konusunda uyarıyor. Karayolları ekipleri ise tuzlama çalışmaları yapıyor. Kar yağışının gün boyu sürmesi bekleniyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 80 bin liralık dava! Eski dekandan mobbing iddiası…