Meteoroloji ve AKOM'dan İstanbul için kuvvetli sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada İstanbul’da beklenen sağanağın bugün öğleden sonra etkisini artıracağı bildirildi. AKOM da İstanbul için 'kuvvetli' yağış uyarısı yaptı. Kırklareli ve Tekirdağ için kuvvetli yağış, Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz için de fırtına uyarısı var

A A
Meteoroloji ve AKOM'dan İstanbul için kuvvetli sağanak yağış uyarısı
Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün İstanbul’da beklenen sağanak yağışların öğleden sonra etkisini artıracağı ve gece yarısına kadar kuvvetli poyraz ile birlikte metrekareye 25-50 kilogram yağış düşeceği tahmin ediliyor.


SU BASKINI VE ULAŞIM AKSAMALARINA DİKKAT


Meydana gelebilecek su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.


AKOM'DAN DA UYARI


Meteoroloji'den gelen uyarının ardından Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM)  İstanbul'a uyarı geldi. AKOM'dan gelen uyarıda, "İl genelinde görülen yağışların bugün öğle saatlerinden itibaren şiddetini arttıracağı, yarın öğle saatlerine kadar kuvvetli sağaak ve kuvvetli gökgürültülü sağanak şeklinde (35-65kg/metrekare) yağması bekleniyor" denildi.


İşte İstanbul'da beklenen 5 günlük hava tahmini: 


KIRKLARELİ VE TEKİRDAĞ İÇİN DE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI 


Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kırklareli ve Tekirdağ için de kuvvetli yağış uyarısı yaptı.

Genel Müdürlük'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün Kırklareli çevrelerinde beklenen sağanağın kuvvetli (25-50 kilogram/metrekare), kentin doğusunda (Vize, Demirköy ilçeleri) aşırı (100 kilogram/metrekare ve üzeri) olması bekleniyor.

Tekirdağ çevrelerinde bugün beklenen sağanağın kuvvetli (25-50 kilogram/metrekare), doğu kesimlerinde ise çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kilogram/metrekare) olacağı tahmin ediliyor.

Meydana gelebilecek ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.


KUZEY EGE, MARMARA, BATI KARADENİZ'DE FIRTINA


Meteorolojiden yapılan uyarıda Kuzey Ege, Marmara ve Batı Karadeniz’in batısında bugün öğle saatlerinden itibaren kuvvetli fırtına bekleniyor.

Rüzgarın kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Perşembe günü sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği bilgisi verildi.

Uzmanlar beklenen fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı başta denizciler ve balıkçılar olmak üzere, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Meral Akşener'in kuracağı partinin üyeleri belli oldu