Meteoroloji'den İstanbul ve Ege için önemli uyarı

Meteoroloji'den İstanbul ve Ege için önemli uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda yarın İstanbul’da saatte 50-80 kilometre hızında kuvvetli rüzgar beklendiğini belirtilerek vatandaşlar yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarıldı. Ege Bölgesi için de gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulunuldu.

12 Eylül 2019, Perşembe 14:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda şu ifadeler kullanıldı:

"Rüzgarın yarın (13.09.2019 Cuma) Marmara Bölgesi (İstanbul, Bursa, Kocaeli, Yalova, Kırklaeli, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale ve Balıkesir) ile Kuzey Ege'de (İzmir ve Manisa) kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve hamleli olarak fırtına (50-80 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Meydana gelmesi muhtemel çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

EGE İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ege Bölgesi için de gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürülüğü’nden yapılan açıklamada, yarın 12.00 ile 18.00 saatleri arasında Aydın, Muğla, Denizli ve Manisa çevreleri ile İzmir’in doğu ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin edilen yağışlar nedeniyle, su baskını, yıldırım düşmesi gibi olumsuzlukların yaşanabileceği bildirildi Yetkililer, ani sel ve su baskınları, yıldırım tehlikesi, dolu yağışı, hortum oluşma riski ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

AA - DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sinop eski belediye başkanı Zeki Yılmazer tartıştığı kişiyi tabanca ile yaraladı