Meteoroloji'den yoğun kar yağışı uyarısı

Bolu, Düzce, Sakarya, Hakkari, Bitlis, Van, Muş, Batman, Siirt ve Şırnak'ta bugün (28 Şubat Perşembe) kar yağışının etkili olması bekleniyor

27 Şubat 2019, Çarşamba 18:24 Son Güncelleme:
A A
Meteoroloji'den yoğun kar yağışı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, ülkenin büyük kesiminde devam eden kar yağışı, bugün Bolu ve Düzce çevreleri ile Sakarya'nın güneydoğu kesimlerinde kuvvetli, öğle saatlerinden sonra ise Hakkari, Bitlis, Van'ın güneybatısı, Muş'un güneyi, Batman, Siirt ve Şırnak'ın doğusunda don olayı ile birlikte yer yer tipi şeklinde olacak.

DİKKATLİ OLUN UYARISI

Ulaşımda aksamalar ve çığ tehlikesi ile meydana gelebilecek diğer olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. 

Rüzgarın, Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ve İç Anadolu'nun güneyinde kuzey yönlerden, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda ise güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (saatte 50-80 kilometre) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Bugün Balıkesir, İzmir ve Aydın'ın iç kesimleri ile Manisa genelinde hafif, yüksek kesimlerde yer yer orta kuvvette zirai don olayı beklendiğinden üreticilerin ve vatandaşların önlemlerini almaları gerekiyor. 

Hava sıcaklıklarının iç kesimlerde 2 - 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 3 aylık Reyhan bebek ölü bulundu, anne isyan etti: Bebeğim donarak öldü!