'Metin, Ali, Feyyaz' ruhu

'Metin, Ali, Feyyaz' ruhu

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı takıma 'Metin, Ali, Feyyaz' ruhunu geri getireceklerini belirtti

03 Temmuz 2012, Salı 18:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci ve Avcılar Beşiktaşlı Taraftarlar Derneği'nin organize ettiği kahvaltıda gazeteciler ile bir araya gelen Orman, yaptığı açıklamada, “Beşiktaş taraftarına taahhüdümüz şu: Metin, Ali, Feyyaz ruhunu geri getireceğiz. Bu ruhta olmayan herkes Beşiktaş'tan gidebilir” dedi. Beşiktaşlı olanlarla ve kendileri gibi düşünenlerle yola devam edeceklerini açıklayan Orman, “Bizim zihniyetimiz Beşiktaşlı olanlarla, bizim gibi düşünenlerle bu işi götürmek.

Beşiktaş takımının formasının olduğu yer zaten ilk 3'tür. Müthiş bir hocamız var. Çok iyi şeyler yapacağız” diye konuştu. Orman, kulübün içinde bulunduğu mali durum hakkında da şunları söyledi: “Beşiktaş profesyonel bir kurum. Kimse, tabiri caizse, burada hayrına oynamıyor. Herkes bir ücret karşılığı oynuyor. Beşiktaş'ın bir bütçesi var. Beşiktaş ödeyemeyeceği şeyin altına girmeyecek. Çok sempatik olmayan şeyler yapacağız. İnsanların belki hoşuna gitmeyecek ama biz üzerimize düşen görevi yapacağız. 1996'dan bu yana 2 şampiyonluğumuz var. Sayın Demirören zamanında milyar dolara yakın harcamamız var ama sadece bir kez şampiyon olduk. Demek ki para harcamayla bir şeyler olmamış.”

"Fernandes ve Almeida'yı kesinlikle satmayacağız"

Beşiktaş'taki Portekizli futbolcular hakkında “gidecekler” diye bir açıklama yapmadığını ve futbolcularla ilgili kararları Samet Aybaba'nın verdiğini belirten Orman, “ Futbolcularla alakalı bir defa iyi niyetle bir laf söyledim. 150 tane bunla alakalı spekülasyon oldu. O da Rüştü'yle alakalıydı. Oyuncularla ilgili bütün kararı teknik heyet verir. Hocamız Fernandes ile Almeida'yı kesinlikle takımda tutmak istiyor. Bu oyuncuların bizimle 2 senelik kontratı var ve ben de kesinlikle satmayı düşünmüyorum” dedi.

"Stat konusu bu hafta çözülür"

Avcılar Belediyesi Başkanı Değirmenci'nin Beşiktaş'ın maçlarını Avcılar Stadı'nda oynaması önerisine teşekkür eden Orman, “Beşiktaş Türk kamuoyunun da bildiği gibi mali sıkıntı içinde. Biz Avcılar'da oynamak isteriz ancak bizim karar şeklimiz Beşiktaş'ın menfaatleri doğrultusunda olmalıdır. Oynayacağımız stat şehre en yakın yerde olmalıdır. Hala stat sorunumuz çözülmedi inşallah bu hafta çözülecek” ifadelerini kullandı.

Kimsenin Beşiktaş'a stat yapmasını istemediklerini, sadece gereken izinlerin verilmesini beklediklerini söyleyen Orman, şunları kaydetti: “Türkiye'nin en eski ve en güzide kulübü olan Beşiktaş, benden önceki başkan tarafından stat konusunda beş senedir uğraşıyor. Biz de uğraşıyoruz. Şu an İnönü'yle alakalı 4-5 tane proje çizildi. İlk projeyi 2002 senesinde ben çizdim. Hala izin prosedürlerimiz devam ediyor ama artık sonuna doğru gelmeye başladık. Stadın görüntüsü ise oradaki tarihi dokuya uygun bir anıt eser gibi olacak. Çok şık bir stat olacak. Biz eğer Beşiktaş stadını yapacaksak, sadece ve sadece Sayın Başbakanımızın sayesinde olacak gibi gözüküyor.

Stat konusunu Sayın Başbakan kendisi bizzat takip ediyor.” Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, Belediye Başkanı Değirmenci'yi makamında ziyaret ettikten sonra Avcılar Belediye Stadı'nı gezdi. Avcılar'ın Beşiktaş için önemli olduğunu ve Feyyaz Uçar'ın buradan çıktığını söyleyen Orman, Avcılar Stadı'nda bir hazırlık maçı yapmak istediklerini belirtti.

AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ankaragücü Süper Lig'e veda etti