Metrobüs yolcuları dikkat

Mecidiyeköy Metrobüs İstasyonu'na iki erişim yolundan biri olan alt geçit bu sabah 06.00'dan itibaren 15 gün süre ile kapatıldı

31 Temmuz 2012, Salı 07:29
A A

Evlerinden ve iş yerlerinden çıkan vatandaşlar sabah saatlerinde metrobüsü kullanmak için Mecidiyeköy durağına geldiklerinde iş makinelerinin çalışmalarıyla ve "Mecidiyeköy Metrobüs durağında, asansör ve yürüyen merdiven imalatları ile istasyonun yeniden düzenlenmesi yapılacağından 31 Temmuz’dan itibaren yaya ulaşımı üst geçitten sağlanacak" yazısıyla karşılaştılar.

Hayretler içinde kalan bazı vatandaşlar durumdan haberdar olmadıklarını bazıları ise yapılan çalışmadan haberdar olduklarını söyledi. Metrobüsü kullanmak isteyen vatandaşlar yaklaşık 100 metre ilerideki üst geçitten metrobüs durağına ulaşabilecek.

İstasyon erişiminde problem yaşanmaması için yaya üst geçit merdivenlerinin genişliği iki katına çıkarıldı. Şu anda 5 metre olan Metrobüs istasyonu, yaya peronu genişliği 8 metreye çıkarılacak.

Proje kapsamında mevcut altgeçidin altına yapılacak olan 8 metre genişliğindeki yeni yaya alt geçidi ile Transfer Merkezi - Metrobüs İstasyonu-Metro İstasyonu arasında entegrasyon sağlanacak.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.