Mevlüt Çavuşoğlu: Neden hep biz iyi niyet göstermek zorundayız?

Mevlüt Çavuşoğlu: Neden hep biz iyi niyet göstermek zorundayız?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu , Doğu Akdeniz gelişmeleri hakkındaki toplantıya Senegal'den video konferans ile katıldı.

11 Eylül 2020, Cuma 09:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Önkoşulsuz diyaloğa hazır olduklarını, buna hazır olmayan tarafın Yunanistan olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, “Yunanistan önkoşullarda ısrar ederse biz de öyle yaparız” diye konuştu. Türkiye’nin Doğu Akdeniz konusunu uluslararası mahkemeye taşımaya karşı olmadığını belirten Çavuşoğlu, “Yunanistan’a istikşafi görüşmeleri başlatmayı öneriyoruz” dedi. Avrupa Birliği’nden Yunanistan ve Rum Kesimi konusunda “dürüst bir yaklaşım” beklediklerini kaydeden Çavuşoğlu, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in ricası üzerine iyi niyet gösterdiklerini ancak aynı iyi niyet ve jestleri Yunanistan’dan görmediklerini ifade etti. Çavuşoğlu, “Neden hep biz iyi niyet göstermek zorundayız? Neden Yunanistan veya Kıbrıslı Rumlar değil” diye sordu.

Çavuşoğlu, uzun yıllar AB Bakanlığı tarafından kullanılan, Türk ve AB bayraklarını bir arada gösteren logonun salondaki ekranlara yansıtılmasına tepki gösteren bir parlamentere, “Türkiye ile işbirliğinden bahsediyorsunuz ama on yıldan fazla süredir kullandığımız bu logoyu görmeye bile katlanamıyorsunuz. Bu, yeni bir logo değil. Bu, iş birliğinin simgesidir” sözleriyle sert çıktı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kevin Spacey hakkında tecavüz davası