MHP Iğdır il teşkilatının görevine son verildi

MHP Iğdır il teşkilatının görevine son verildi

MHP Iğdır il teşkilatının görevine son verildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin, Kararın il başkanlığına ve Iğdır Valiliğine bildirildiğini belirtti

11 Temmuz 2015, Cumartesi 18:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, yaptığı yazılı açıklamada, parti tüzüğünün 52 ve 54. maddelerinin tanıdığı yetkiye istinaden Iğdır il teşkilatının görevine Merkez Yönetim Kurulu'nun verdiği yetkiye dayanarak Başkanlık Divanı tarafından tüzüğün 34. maddesine göre son verildiğini belirtti. Kararın il başkanlığına ve Iğdır Valiliğine bildirildiğini ifade eden Çetin, görevi sonlandırılanlara bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı da teşekkür etti.

IĞDIR'DA HDP 2 VEKİL ÇIKARMIŞTI

7 Haziran seçimlerinde HDP Iğdır'daki iki milletvekilliğini de kazanmıştı. Bir önceki seçimde Sinan Oğan MHP'den milletvekili seçilmiş ancak 7 Haziran seçimi öncesinde Sinan Oğan yeniden aday gösterilmemişti. MHP, Türkiye genelinde oy artışı elde ederken Iğdır'da son seçimlerde yaklaşık yüzde 8'lik oy kaybı yaşadı.  Iğdır'da en büyük oy kaybını ise yaklaşık yüzde 17 ile AK Parti yaşamıştı. HDP ise yüzde 56 oy oranıyla Iğdır'da oyunu ciddi oranda arttırmıştı.

MHP'de bugün deyim yerindeyse 'Iğdır' depremi yaşandı. 7 Haziran seçiminde aday gösterilmeyen Sinan Oğan, seçimlerden sonra sosyal medyada parti yönetimini eleştiren paylaşımlar yapması nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevkedilmişti. MHP Iğdır İl Disiplin Kurulu, bugün toplandı ve Iğdır 24’üncü dönem Milletvekili Oğan’ın ihraç edilmesine gerek olmadığını oy birliği ile kararlaştırdı. MHP Başkanlık Divanı ise Iğdır İl Teşkilatı'nın görevine son verdi.

SİNAN OĞAN'A İHRAÇ ÇIKMADI

MHP Iğdır İl Disiplin Kurulu, seçim sonuçlarını eleştirdiği için Iğdır 24’üncü dönem Milletvekili Sinan Oğan’ın ihraç edilmesine gerek olmadığını oy birliği ile kararlaştırdı. Son seçimlerde aday gösterilmeyen Sinan Oğan, seçimin ardından sosyal medyada MHP üst yönetimini "Türk milliyetçilerinin partisi MHP, Osmanlının başkenti, Türk dünyasının göz bebeği İstanbul’da HDP’nin gerisinde kaldı. Başarı nerede?" diye eleştirdi. Eleştirinin ardından Genel Merkez Oğan’ı tedbirli olarak ihraç edilmesi istemiyle İl Disiplin Kuruluna verdi. Bunun üzerine 7 kişilik MHP İl Disiplin Kurulu, 5 üyenin katılımıyla 10 Temmuz günü toplanarak Sinan Oğan’ın yazılı ve sözlü savunmasını aldı. Toplantının ardından İl Disiplin Kurulu başkan ve üyelerinin oy birliği ile Sinan Oğan hakkında herhangi bir disiplin cezasını gerektiren durum olmadığına kanaat getirdi.

"IĞDIR, EVLADINA SAHİP ÇIKTI"

Kararın açıklanmasının ardından Sinan Oğan, yine sosyal paylaşım sitesinden , ’kamuoyunun bilgisine’ başlıklı bir açıklama yayımladı. İhraç edilmesiyle ilgili sürecin 10 Temmuz günü tamamlandığını, savunmasına itibar edilerek oy çokluğuyla disiplin cezası gerektiren bir durum olmasına oy birliğiyle karar verildiğini bildirdi. Bu kararla Iğdır’ın evladına sahip çıktığına dikkati çeken Sinan Oğan, duygularını şöyle paylaştı: "Ben bir Türk milliyetçisiyim. Ben ülküsü olan ve bu ülküsünü gerçekleştirmek isteyen bir ülkücüyüm. Bu sebeple Milliyetçi Hareket Partisi’ndeyim. Benim ülkümün temeli Türk milletinin birliği, refahı ve huzurundan başka bir şey değildir. Hep bu amaçla çalıştım ve bu amaçların dışına asla çıkmadım ve hiçbir yanlışa da asla yol vermedim. Doğrulardan asla şaşmadım. Bu ülküler uğrunda MHP’nin çatısı altında mütevazı bir üyesi olarak çalışmaktan, çalışmalarıma bu kutsal çatı altında devam ettirmekten onur ve gurur duymaktayım. Nitekim Iğdırımız da bu yönde karar vermiş ve bir kez daha bir ülkücü evladına sahip çıkmıştır. Iğdır aynı zamanda birliğine, beraberliğine ve kazanma isteğine sahip çıkmıştır. Dilerim seçimlere giderken birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu girişim devam ettirilmez. Aklı selim hakim olur ve birlik ve beraberlik içinde partimizi, davamızı ve ülkümüzü iktidar yapmak için hep beraber çalışacağız. Ne ülkümden, ne ülkemden ve ne de partimden asla vazgeçmeyeceğim."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER AYM Başkanı'ndan yüksek mahkemenin kararını eleştiren Bakan Soylu'ya yanıt