MHP'de aşk depremi!

MHP'de aşk depremi!

15 Ekim 2009, Perşembe 12:38
A A

MHP´li Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül´ün evli olmasına rağmen hostes sevgilisi ve bu ilişkiden doğan oğlu ile maç izlerken çekilmiş fotoğrafının gazetelerde yayınlanması MHP Antalya İl Teşkilatı içinde deprem etkisi yarattı. Gül´ün verdiği bu görüntü parti tabanı içinde de rahatsızlığa neden oldu.

BU MHP´YE YAKIŞMAZ

MHP Antalya İl Başkanı Adnan Kaya, yayımlanan fotoğraf ve haber üzerine Gül´den savunma isteyeceklerini açıkladı. Gül´e ulaşmaya çalıştığını fakat başarılı olamadığını dile getiren Kaya, başkanın cep telefonlarına cevap vermediğini söyledi. Kendisinin 2 aydır il başkanlığı görevi yürüttüğünün altını çizen Kaya, "Benim böyle bir ilişkiden haberim yoktu. Bu  ilişki toplumun önünde yaşanmamalıydı. Biz MHP olarak böyle bir görüntüyü onaylamıyoruz. Çünkü bizim partimiz içinde ibadette, günahta gizli yaşanır" dedi.

´GEREKEN YAPILIR´

Gül´den savunma isteyeceklerini de vurgulayan Kaya, şöyle konuştu; "Biz kendisi ile temasa geçerek konuyla ilgili savunma vermesini isteyeceğiz. Çünkü, kendisi partimizi temsil eden bir isim. Bu yüzden yapılan her hareket bizi ilgilendirir. Eğer, verilen savunma bizi tatmin etmezse elbette bir tavrımız olacaktır. Ama kendisiyle görüşmeden daha fazla yorum yapmak istemiyorum. Sadece gerekenin yapılacağını söyleyebilirim."

İLKELERİMİZE TERS

Son seçimlerde il başkanı olarak görev yapan ve Kemer´e gidip propaganda çalışmalarını yürüten Aydın Yeşilyurt ise, "Hiç kimsenin özel hayatına karışamayız ama bu görüntü MHP´nin toplum ve aile yapısı ilkelerine uyumlu değil" dedi. Gül´ün yaşadığı ilişkinin yeni gündeme gelmediğini, bu durumun 8-10 yıldır devam ettiğini bildiren Yeşilyurt, "Ancak bu görüntü MHP´nin aile düzeni ilkeleriyle uyumlu değil" diye konuştu.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.