MHP'li 4 genel başkan adayından ortak açıklama

Bugün Ankara'da bir araya gelen 4 MHP Genel Başkanı'ndan ortak açıklama: Bu kutlu mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz, kurultayımızı en kısa sürede toplayacağız.

02 Temmuz 2016, Cumartesi 15:50
A A
MHP'li 4 genel başkan adayından ortak açıklama

MHP’li muhalifler Sinan Oğan, Koray Aydın, Meral Akşener ve Ümit Özdağ, bir otelde bir araya geldi. Oğan, toplantı öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Bizim bütün çabamız, bütün gayretimiz kasım ayında AKP’nin erken bir seçimle Milliyetçi Hareket Partisini hazırlıksız yakalamasını engellemektir. Bu sebeple de neyin pahasına olursa olsun bu kurultayın yapılacağından kimse şüphe etmesin. Hiç kimse koltuğunda 2018’e kadar rahat oturamayacak." değerlendirmesinde bulundu.

SİNAN OĞAN: 5. PARTİ ÇIKMAZ

Gazetecilerin, "Beşinci parti" iddialarını sorması üzerine Oğan, "Buralardan beşinci parti çıkmaz. Buralardan Milliyetçi Hareket Partisinin kurultayını yapması ve bir genel başkan seçmesi çıkar, onun dışında bir şey çıkmaz." diye konuştu.

Koray Aydın ise, "Yeni plan, yeni yol haritasını mı konuşacaksınız?" sorusuna,"Değerlendirme yapacağız. İleriye dönük işlemle ilgili bir görüşme yapmayacağız." karşılığını verdi.

TOPLANTI SONRASI ORTAK AÇIKLAMA

Basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşme sonrası, yapılan açıklamada " Bu kutlu mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz, kurultayımızı en kısa sürede toplayacağız.. Kurultayımız toplanıp Divan seçilinceye kadar karşılıklı güven ilişkisi çerçevesinde birlikte hareket etmeye devam edeceğiz " denildi.

BERABER POZ VERDİLER

4 MHP Genel Başkan adayı 11 Temmuz 2016 Pazartesi günü tekrar bir araya gelme kararı aldı.

Toplantı sonrası gazetecilere poz veren 4 genel başkan adayı gazetecilerin bayramını kutladı.

Sıradaki haber yükleniyor...