MHP'li Enginyurt'tan, Sağlık Bakanı'na küfür ettiği videoya ilişkin açıklama

MHP'li Enginyurt'tan, Sağlık Bakanı'na küfür ettiği videoya ilişkin açıklama

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt Sağlık Bakanı'nın boğazını tutup küfür ettiğini anlattığı video hakkında açıklama yaptı. Enginyurt, "Olay AK Parti döneminde değil. 20 yıl önceki bir olay. Neyini anlatayım." dedi.

13 Ocak 2020, Pazartesi 09:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde yayımlanan videosunda anlattığı olay ve kullandığı argo ifadeler tartışma yarattı. Enginyurt, “20 yıl önceki bir olay. Neyini anlatayım?” dedi.

Videoya göre Cemal Enginyurt, Ordu’da Gürgentepe Devlet Hastanesi’nin kapatılmasıyla ilgili olarak adını vermediği Sağlık Bakanı ile arasında geçen konuşmayı anlatıyor.

Ağır ifadeler kullanan Enginyurt’un videodaki sözleri şöyle:

“Devlet hastanesini burada kapatmak istediler. Yazı yazmışlar, ‘kapandı’ diye. Beni aradı arkadaşlar, ‘Başkanım bizim hastane kapandı.’ Sağlık Bakanı da tam o an karşımda. Dedim ki, ‘Sağlık Bakanı bizim Gürgentepe Devlet Hastanesi’ni kapatmışsın.’ ‘Evet’ dedi böyle çok ukala bir şekilde. ‘Küçük yerlerde hastaneleri kapatıyorum.’ Bunun boğazından tuttum, ‘Lan’ dedim ‘Y....k, hastane mi yaptın da kapatıyon’ dedim. ‘Sana on dakika süre veriyorum’ dedim.”


57. hükümet döneminde sağlık bakanı MHP’li Osman Durmuş’tu.

"Olay AK Parti döneminde değil"

Videonun ortaya çıkmasının ardından Enginyurt, Twitter’dan bir paylaşımda bulundu. Enginyurt, açıklamasında, “Olay 2000 yılında olmuştur. Gürgentepe Devlet Hastanesi bu dönemde yeni açılmıştır. Olay AK Parti döneminde değil, 57. hükümet döneminde gerçekleşmiştir” ifadelerini kullandı.

Hürriyet muhabirinin olayla ilgili olarak görüşmek istediği Enginyurt, “AK Parti ile bir ilgisi olmayan 20 yıl önceki bir olay, neyini anlatayım?” yanıtını verdi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Dönmez tarih verdi: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin temelini atacak