Michael Phelps'in takım arkadaşı Klete Keller Kongre Binası'nı basanlardan biri çıktı

ABD'de yaşanan Kongre Binası baskınının zanlıları arasında beklenmedik isimler çıkmaya devam ediyor. 6 Ocak'ta yaşanan olayla ilgili baskında yer aldığı tespit edilen son isim Olimpiyat şampiyonu, milli yüzücü Klete Keller oldu. Keller, aynı zamanda efsane sporcu Michael Phelps'in takım arkadaşıydı.

15 Ocak 2021, Cuma 10:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

6 Ocak günü Washington'da Donald Trump'ın destekçileri isyan başlayıp başkanetteki Kongre Binası'nı basmıştı. Bu baskındaki kamera görüntülerinde Klete Keller'in de olduğu ortaya çıktı. Milli yüzücü Keller, üstündeki milli takım ceketiyle baskına katılmış ve Kongre Binası'na girenler arasında yer almış.

SwimSwam sitesinin görüntüleriyle beraber duyurduğu haber oldukça geniş yankı buldu.

Hakkında suç duyurusu yapılan Keller, mahkemenin hazırladığı iddianamede sivil itaatsizlik, yasal izni olmayan yere girmek, Kongre Binası'nı cebren işgal ve kamu düzenini bozmakla suçlandı.

Twitter hesabı da askıya alınan Keller'in özellikle sosyal medyada çok sıkı bir Trump destekçisi profili çizdiği görüldü. Klete Keller'e henüz ulaşamayan medya mensupları, milli sporcuya konuyu soramadı.

2004 yılındaki Atina Olimpiyatları'nda 4x200 serbest stil kategorisinde ülkesine altın madalya kazandıran Keller, efsane yüzücü Michael Phelps'in takım arkadaşıydı.

Olayın ardından ABD Olimpiyat ve Paralimpik Komitesi, şampiyon yüzücünün adını anmadan bir kınama açıklaması yayımladı.

Açıklamada "Kongre'deki isyancıların eylemlerini kınıyoruz. Bu kişiler ne ABD'nin ne de ABD milli takımının değerlerini temsil ediyor" denildi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erken öten motorun sesi kesildi: Andre Verissimo sevinirken liderliği kaybetti