Microsoft kırmızı ışık'ta geçti yeşil ışık'ta durdu!

Microsoft kırmızı ışık'ta geçti yeşil ışık'ta durdu!

Microsoft'un Xbox Kanadının Yöneticisi Peter Moore, IGN ile gerçekleştirdiği röportajda o zaman CEO koltuğunda olan Steve Ballmer ile 3 kırmızı hatasını değerlendirdiklerini belirtti

06 Temmuz 2015, Pazartesi 10:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sorunu çözebilmek için FedEx ile tüketicilere boş kutular gönderdiklerini dile getiren Moore, daha sonra konsolu merkezlerine geri getirdiklerini ifade etti.

Steve Ballmer’a sorunun tamamen halledilebilmesi için 1,15 milyar dolar gerektiğini söylediğini belirten Peter Moore, Ballmer’ın hiç tereddüt etmeden bu paranın ödenmesi talimatını verdiğini söyledi.

Çok fazla kullanıcının konsolunun geri alındığı için toplamda 240 milyon doların yalnızca kargo firması FedEx’e ödendiği de söylenenler arasında.

Ballmer’ın 1,15 milyar doları gözünü bile kırpmadan kabul etmesinin oldukça önemli bir hamle olduğuna vurgu yapan Peter Moore, bu hamle sayesinde Xbox markasının ayakta kalabildiğini ve bugün Xbox One’ın; piyasadaysa bunun yine söz konusu adım sayesinde gerçekleştiğini belirtiyor.

Geçen neslin açık ara öne çıkan iki konsolundan biri olan Xbox 360, ölümcül 3 kırmızı ışık hatası nedeniyle kullanıcılarını çileden çıkartmıştı. Bu hatayı gören kullanıcılar için geri dönüş olmuyordu ve konsol Microsoft’a gönderilerek yenisinin gelmesi bekleniyordu.

Zor da olsa sorunların üstesinden gelmeyi başaran Microsoft’un bu iş için harcadığı para ise dudak uçuklattı. Şirket; Xbox One Slim modeliyle de satışlarda Play Station 4’ün önüne geçeceklerini de ifade etti.

 

MasterCard’dan Yeni Güvenlik Önlemi:Selfie ile Onay Sistemi

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 6 kez ertelenmişti: En pahalı James Bond galası