Microsoft'tan beklenen hamle!

Microsoft'tan beklenen hamle!

Microsoft bekleneni yaptı; popüler uygulamasını iPad için ücretsiz hale getirdi. Android içinse...

07 Kasım 2014, Cuma 17:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Office, masaüstündeki popülerliğini telefon ve tabletlerde koruyamıyor. Bunda Microsoft'un iPhone'a işlevleri kısıtlı bir uygulama sunmak gibi yanlış kararlarının etkisi büyük. Ancak firma yeni hamleleriyle durumu toparlamak istiyor.

Office'in iPad sürümü çok iyi olsa da belgelerde herhangi bir düzenleme yapmak için Office üyeliğine ihtiyaç duyuyordunuz. Ancak Microsoft'un yaptığı bir değişiklikle temel düzenleme işlevleri, artık iPad'de kullanılabilecek. Bazı özellikleri kullanmak için hala Office 365 üyeliğine ihtiyacınız var, ancak bunlar zaten çoğunlukla iş kullanıcılarına yönelik işlevler.

Bunun yanında Microsoft, Office'in ilk Android tablet uygulamasını da herkese açık olarak test etmeye başladı. Henüz beta aşamasında olan uygulamaların Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları olarak ayrı ayrı yayınlanması bekleniyor. Yayınlanan görüntüler, Android tablet sürümünün, iPad sürümünden geri kalmadığının ipucunu veriyor. Önizleme sürümü için buradan kaydolabilirsiniz, ancak Microsoft'tan cevap almanız biraz zaman alabilir.

Kendi işletim sistemi Windows'u da unutmayan Microsoft, bir yetkilisi aracılığıyla Office'in dokunmatik sürümü üzerine hala çalıştığını söyledi. Ancak bu sürüm, muhtemelen önümüzdeki sene çıkacak olan Windows 10'dan erken yayınlanmayacak.

Son olarak Office for Mobile for iPhone'un baştan aşağı yenilendiğini söyleyelim. Word, Excel ve PowerPoint olmak üzere üç uygulamaya ayrılan yazılım, iPad sürümündeki güçlü işlevleri sunuyor. Farkı ise bazı işlevlerin iPhone'un daha küçük ekranı için optimize edilmiş olması.

Resimlerle: En iyi Windows 8.1'li tabletler!

Kaynak: CHIP Online

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2020’nin En İyi Astronomi Fotoğrafçısı Yarışması'nın kazananları belli oldu