Mikrodalga fırınla bunları yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Hayatımızı kolaylaştıran mikrodalga fırınlar evle ilgili birçok işimizde bize pratik çözümler sunuyorlar. Gelin birlikte öğrenelim...

22 Aralık 2018, Cumartesi 14:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
KESME TAHTASI

KESME TAHTASI

Kesme tahtanızı limonla ovduktan sonra 1 dakika mikrodalgaya koyarsanız tertemiz ve hijyenik hale geleceğini biliyor muydunuz?

BAYAT EKMEK

BAYAT EKMEK

Bayat ekmeklerinizi çok kısa bir süre için bile olsa mikrodalga fırına koyarsanız taptaze ve yumuşacık olurlar.

SARIMSAK

SARIMSAK

Kabuğu bir türlü soyulmayan sarımsaklar için de çözüm kolay: Sadece 30 saniye mikrodalga fırında tutmak.

BAKLİYATLAR

BAKLİYATLAR

Pişirmeden önce 1 gece suda bekletmek zorunda kaldığınız bakliyatlarınızı mikrodalgada kısa bir süre tutarak da pişirebilirsiniz. Fasulyenizi suya koyun, 15 dakika mikrodalga fırında tutun. Sonra kolayca pişirin!

CİPSLER

CİPSLER

Cips yediniz ama paketi bitirmediniz diyelim. Ertesi gün o cipsler bayatlamış olacak muhtemelen ve aynı tadı vermeyecek. Çözümü kolay: Evet, mikrodalga fırın!

RİMEL

RİMEL

Kuruyan rimelinizi artık atmayın! Rimel fırçanızı yanında bir bardak suyla mikrodalga fırına koyun. Bu ortam nemini artıracak ve rimelin çözülmesini sağlayacaktır.

YEŞİLLİKLER

YEŞİLLİKLER

Bazen çokça aldığımız yeşillikleri buzdolabında çürütüyoruz. İşte bunu önlemek için yeşillikleri yıkayıp ayıkladıktan sonra mikrodalgada kurutabilir ve kuru halde daha uzun süre saklayabilirsiniz.

ÇORAPLAR

ÇORAPLAR

Bu çok sık yaşayacağınız bir şey değil ama diyelim ki çok acil bir durum var ve hiç temiz çorabınız kalmamış! Mikrodalga bu konuda da imdadınıza yetişiyor. Sabunlu su koyduğunuz bir kasenin içine çoraplarınızı bırakın ve bu kaseyi mikrodalga fırına koyun. İşte siz giymeye hazır temiz çoraplar! Hem de sadece 10 dakikada...

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Saksıda salatalık nasıl yetişir? Evde salatalık yetiştirme yöntemleri