Milletvekilini devlet televizyonundan zorla çıkarttılar

17 Aralık 2018, Pazartesi 17:48
A A

Macar milletvekilleri Bernadett Szel ve Akos Hadkosy, geçtiğimiz gün 5 maddelik bildirilerini okumak için devlet televizyonu MTVA’nın binasına girdi. Milletvekilleri, bildirilerinin video kaydının yayınlandığından emin olmak için gece boyunca televizyon binasından ayrılmadı. Sabah saatlerinde, milletvekilleri, çalışma alanlarına girmeye çalışınca bina güvenliği polisi çağırdı. Çalışma ofisine giren milletvekilleri çalışanların işlerini sabote edince çalışanlar ve milletvekilleri arasında arbede çıktı. 

Devlet televizyonundan yapılan açıklamada, “Sabah saatlerinde milletvekilleri çalışma alanlarımıza girdiler. MTVA çalışanlarını taciz edip koridor boyunca çalışanları kovaladı. Televizyon yayınını sabote etmeye çalıştılar ve bizi sokaktaki binlerce insanı binaya sokmakla tehdit ettiler” denildi. 

Televizyon binasına polislerin gelmesi üzerine iki milletvekili Szel ve Hadkosy zorla binadan çıkartıldı. 

Milletvekillerinin, Macaristan’da yeni yürürlüğe giren ve “köle yasası” olarak bilinen çalışma yasasına karşı olduğu bildirildi. Yeni yasaya göre çalışanların iş saatleri, haftalık 8 saat daha arttırılabilir. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.