Milli atlet Gurbet Damar, eski erkek arkadaşının yanında intihar etmiş

Dün eğitim gördüğü Diyarbakır'daki Dicle Üniversitesi'nde intihar eden görme engelli milli atlet Gurbet Damar'ın 4 ay önce ayrıldığı, kendisi gibi görme engelli olan eski erkek arkadaşı İ.Y.’nin yanında kalbine ateş ettiği ortaya çıktı

20 Ekim 2018, Cumartesi 12:47 Son Güncelleme:
A A
Milli atlet Gurbet Damar, eski erkek arkadaşının yanında intihar etmiş

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi, görme engelli milli atlet Gurbet Damar'ın ölümüyle ilgili detaylar ortaya çıktı.

Yüzde 90 görme engelli olduğu öğrenilen Gurbet Damar'ın kendisi gibi yüzde 70 görme engelli olan ve 4 ay önce ayrıldığı eski erkek arkadaşı İ.Y.’nin yanında intihar ettiği belirlendi.

Olay sonrası ifade veren Gurbet Damar'ın eski erkek arkadaşı İ.Y., kız arkadaşıyla ayrıldıklarını ve Gurbet’in kendisini bir gün önce telefonla arayarak son kez konuşmak istediğini söylediğini ifade etti.

İ.Y., ifadesinin devamında şöyle dedi:

Bu haberi de okudularGörme engelli sporcu Gurbet Damar kimdir? Kaç yaşında neden intihar etti?

'BENİ KONUŞMAK İÇİN SOYUNMA ODASINA ÇAĞIRDI'

"Atletizm sahası soyunma odasında buluşmak üzere beni çağırarak konuşmak istediğini söyledi. Soyunma odasında ikimiz yalnızdık. Konuştuğumuz sırada çantasından gri renkli tabanca çıkardı. Tabancayı kalbinin üzerine doğru tutarak ateş etti. Hemen durumu 112 Acil sağlık ekipleri ve polise haber verdim. Camları kırıp sedyeyi içeri sokarak girebildiler. Müdahalele edilip Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Biz yaklaşık 3-4 yıldır birlikteydik, 4 ay önce ayrılmıştık."

Canan ALTINTAŞ/DİYARBAKIR,(DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...