Mina Başaran ve arkadaşlarının cenaze töreni için detaylar belli oldu

İran'da düşen Başaran Holding'e ait jette hayatını kaybeden Mina Başaran ve 7 arkadaşının cenazeleri Türkiye'ye getirildi. Mina Başaran, Sinem Akay ve Burcu Gündoğar Urfalı'nın cenazelerinin bugün ikindi namazına müteakip Ataköy 5. Kısım caminden kaldırılacağı bildirilirken Sinem Akay ve Burcu Gündoğar Urfalı'nın Edirnekapı Şehitliği içerisindeki sivil mezarlığa defnedileceği öğrenildi. Mina Başaran ise Kemercountry'deki Göktürk Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanına defnedilecek. İşte diğer cenaze törenlerine ait detaylar

14 Mart 2018, Çarşamba 15:30 Son Güncelleme:
A A
Mina Başaran ve arkadaşlarının cenaze töreni için detaylar belli oldu
İş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran'ı ve arkadaşlarını taşıyan özel uçak, bekarlığa veda partisi için gittikleri Dubai'den dönerken İran üzerinde bilinmeyen bir nedenle düşmüş, uçakta bulunan 11 kişi hayatını kaybetmişti.

AİLELER CENAZELERİ ADLİ TIP'TAN ALDI

Adli Tıp Kurumu’nda yapılan işlemlerin ardından cenazeler tek tek ailelere teslim edilmeye başlandı. Cenazeleri teslim alan ailelerin gözyaşlarına boğulduğu görüldü.

TÖREN PROGRAMI BELLİ OLDU

Ailelerin, bugüne kadar yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen 8 yakın arkadaşın cenaze törenlerini birlikte yapmak istediği ifade edilmişti. Ancak posta.com.tr'nin edindiği bilgilere göre Mina Başaran, Sinem Akay ve Burcu Gündoğar Urfalı'nın cenazelerinin bugün ikindi namazına müteakip Ataköy 5. Kısım Cami'nden kaldırılacak. Sinem Akay ve Burcu Gündoğar Urfalı'nın cenazeleri daha sonra Edirnekapı Şehitliği içerisinde yer alan sivil mezarlığa defnedilecek.

DEDESİNİN YANINA DEFNEDİLECEK

Mina Başaran'ın cenazesi Ataköy'deki cenaze töreninin ardından Kemer Country'deki Göktürk Mezarlığı'nda bulunan aile kabristanına, dedesinin yanına defnedilecek.

Aslı İzmirli ve Ayşe And'ın cenazeleri  15 Mart perşembe günü Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek.

Kazada hayatını kaybeden Zeynep Coşkun'un cenazesi ise Bursa'daki Organize Sanayi Cami'nde kılınacak cenaze namazının ardından Görükle'deki aile kabristanına defnedilecek.

Uçağın pilotu Melike Kuvvet’in cenazesi ailesi tarafından Konya’ya götürüldü.

İstanbul Adli Tıp Kurumundaki otopsisinin ardından uçakla Konya Havaalanı’na nakledilen Kuvvet’in cenazesi, annesi Emine Umman ile diğer yakınları tarafından karşılandı.Kuvvet’in naaşı, yakınları tarafından uçaktan alınarak cenaze aracına konuldu. Bu sırada Kuvvet’in yakınları gözyaşı döktü.

Cenaze aracıyla Üçler Mezarlığı’ndaki gasilhaneye götürülen kaptan  pilot Melike Kuvvet’in naaşı, bugün öğle namazını müteakip merkez Karatay  ilçesinde bulunan Hacıveyis Camisi’nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Kabin görevlisi Eda Uslu’nun cenazesi de kendisi gibi kabin görevlisi olan kardeşi Ela Uslu tarafından teslim alındı. Uslu’nun cenazesi Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Camii’nden kaldırılıp Esenyurt’ta toprağa verilecek.

Liana Hananel ve Jasmin Baruh Siloni için Türkiye Musevi Cemaati Lideri Hahambaşı İsak Haleva da Adli Tıp Kurumu'na geldi. Jasmin Baruh Simone ve Liana Hananel bugün Ulus Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER AFAD: Hastanelere başvuran 1607 vatandaşımızdan 1515’i taburcu edildi