Mine Çayıroğlu artık 'Söz' dizisinde...

Mine Çayıroğlu artık 'Söz' dizisinde...

Mine Çayıroğlu artık "Söz" dizisinde... Ünlü oyuncu dizide 'Nisan' karakterine hayat verirken hakkındaki bilgiler de araştırılmaya başlandı?

27 Eylül 2018, Perşembe 16:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geçen hafta pazartesi günü yeni sezonuyla seyircinin karşısına çıkan Söz dizisinde Deniz Baysal'la birlikte Mine Çayıroğlu da dizeye dahil oldu. Ünlü oyuncu, Türkiye’de ve yurt dışında faaliyet gösteren bazı terör örgütlerinin gizli liderinin zengin kızı olan 'Nisan'ı canlandıracak. Peki, Mine Çayıroğlu kimdir?

MİNE ÇAYIROĞLU KİMDİR?

Mine Çayıroğlu, 28 Aralık 1977 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Babası Şile eski Belediye Başkanı İbrahim İhsan Çayıroğlu, annesi avukat Atiye Ülkü'dür. Liseyi bitirdikten sonra 1997 yılında İngiltere'ye giderek "Guildford School of Acting" okulunda 3 yıl oyunculuk eğitimi aldı.

Çocukluğundan itibaren şan dersleri de aldı, oyunculuk eğitiminden sonra da müzik eğitimine devam etti. Mete Özgencilile birlikte ilk albümünü2004 yılında "Zümrüt Gibi" adıyla çıkardı.

Reşat Nuri Güntekin'in Çalıkuşu romanınınOsman Seden tarafından yapılan dizi uyarlamasında 1986 yılında 9 yaşında iken Munise karakterini canlandırırken Diğer rollerde Aydan Şener, Kenan Kalav, Sadri Alışık, Eşref Kolçak, Hayati Hamzaoğlu, Kaya Akarsu, Tomris Oğuzalp gibi oyuncular oynamıştır.

Haluk Bilginer'den oyunculuk dersleri aldı.

2008 yılında ALTONA Müzik & Film Yapım şirketini kurdu.

2007 - 2010 yılları arasında "Parmaklıklar Ardında" adlı dizide; Selda Alkor,Serra Yılmaz, Zeynep Eronat, Devin Özgür Çınar, Yelda Reynaud, Özlem Düvencioğlu, Özgül Kavruk, Cengiz Bozkurt, Fikret Kuşkan, Tardu Flordungibi birçok oyuncuyla birlikte rol aldı.

Mine Çayıroğlu, 2009 yılında müzisyen Özgür Gezgin ile evlendi. 2012 yılında Boşandı. Derin Deniz (d.2010) adında bir oğlu vardır.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Seray Sever aşka geldi! Evlilik yıl dönümünü bakın nasıl kutladı?