Minik itfaiyeci Ali, son yolculuğuna uğurlandı

Servet Şahin Küçük ve İrem Küçük çiftinin oğulları minik Ali Siraç, itfaiye oyuncaklarını hiç elinden düşürmez, üniformasını da üzerinden çıkarmazdı. Büyüyünce itfaiyeci olmak istemişti. Küçük Ali’nin 2,5 yaşındayken beyninde tümör olduğu tespit edildi

14 Ekim 2017, Cumartesi 19:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kötü haber ile yıkılan ailesi Küçük Ali’yi hep mutlu etmeye çalıştı.  Geçen yıl ailesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Ali’nin üçüncü yaşını Çengelköy İtfaiye İstasyonu’nda pasta keserek kutladı. O gün itfaiyeci ağabeyleri  gibi üniformasını giyip kaskını takan minik Ali çok mutlu olmuştu. 

HASTALIĞINA YENİK DÜŞTÜ

HASTALIĞINA YENİK DÜŞTÜ

Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam edilen Ali Siraç, 3 kez beyin ameliyatı geçirdi.9 Kasım’da dördüncü yaşına basacak olan minik Ali’ye ailesi ve itfaiye ekipleri tarafından yine sürpriz yapılacak, Çengelköy İtfaiye İstasyonu’nda ikinci kez itfaiyeci olacaktı.Ancak Ali Siraç, dün tedavi gördüğü hastanede yakalandığı hastalığa yenik düştü. 

Minik Ali’nin ölümü başta ailesi ve yakınları olmak üzere onu tanıyan İstanbul İtfaiyesi’ni de yasa boğdu. Ali Siraç Küçük için bugün düzenlenen cenaze töreninde itfaiye ekipleri hazır bulundu. İtfaiye ekipleri Karacaahmet Mezarlığı’ndaki gasilhaneden aldıkları Ali’nin tabutuna İstanbul İtfaiyesi’nin flaması koydu.

Küçük Ali’nin konduğu cenaze aracına, Üsküdar Küplüce Mahallesi’ndeki evine ve oradan da cenaze namazının kılınacağı camiye kadar itfaiye araçlarıyla eşlik edildi. Cenaze götürüldüğü sırada itfaiye sirenleri de yankılandı. 

Ali Siraç Küçük için Küplüce Merkez Camii’nde ikindi vakti cenaze töreni düzenlendi. Anne İrem Küçük, oğlunun giydiği itfaiye üniforması ve kaskını bir an olsun elinden bırakmadı.

TABUTUNU İTFAİYE ERLERİ TAŞIDI

TABUTUNU İTFAİYE ERLERİ TAŞIDI

Helallik alınmasının ardından küçük Ali için cenaze namazı kılındı. İtfaiye ekipleri Ali’nin tabutunu omuzlarına alarak, yakında bulunan Küplüce Mezarlığı’na kadar taşıdı. 

Törende anne İrem Küçük ile baba Servet Şahin Küçük uzun süre gözyaşı döktü. Cenazede Ali’nin küçük kız kardeşi de yeraldı.  Hastalığına rağmen oğlunun çok güçlü bir çocuk olduğunu belirten Servet Şahin Küçük, Ali’nin itfaiyeci olma hayaliyle ilgili olarak şunları söyledi:

İtfaiye oyuncaklarını çok seviyordu. Hep, ’Büyüyünce ben itfaiyeci olacağım’ diyordu.  Geçen sene de doğum günün itfaiye istasyonunda yapıldı. O gün itfaiyeci abileri oğlumu çok mutlu etti. Bir çok şeyin üstesinde geldi ancak mevlam onu daha çok sevdi ve yanına aldı"  

'İTFAİYECİ OLUNCA ÇOK HEYECANLANMIŞTI'

'İTFAİYECİ OLUNCA ÇOK HEYECANLANMIŞTI'

Acılı anne İrem Küçük ise itfaiye ekiplerine teşekkür ederken de gözyaşı döktü. Geçen sen oğlunun doğum gününde itfaiyeci olmasıyla büyük mutluluk yaşadığını kaydeden anne Küçük, "O gün oğluma babası sürpriz yapmıştı. İtfaiyeci olunca çok heyecanlanmıştı. Oğlum rahmetli olmadan itfaiyecilerin kanı bile oğluma işlemişti.  Şimdi ise onu götürecekler" dedi. 

İrem Küçük, "Oğluma söz vermiştim. Bizi bırakıp giderse onu itfaiyeci ağabeylerim götürecek demiştim. Allah razı olsun onlardan, sözümü de tutmuş oldum" ifadelerini kullandı. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Esra Erol canlı yayında DNA sonucunu açıkladı! Berna Balaban göbek atmaya çalıştı