Miraç Kandili ne zaman? Ramazan başlangıcı ve bayramı ne zaman?

Miraç Kandili ne zaman? Ramazan başlangıcı ve bayramı ne zaman?

Regaib Kandili'ni geride bıraktık şimdi önümüzde Miraç Kandili var... Dini bütün vatandaşlar bu günü sabırsızlıkla beklerken tam tarih konusunda yanılgıya düşenler "Miraç Kandili ne zaman?" sorusunu yöneltiyor. Diğer yandan Ramazan ayı başlangıcı ve bayramı da en çok araştırılan bir başka konu...

19 Mart 2019, Salı 12:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mübarek üç ayların içerisindeyiz ve bugün Recep ayının 12. günü... Recep ayının ortalarına doğru ilerlerken bu hayırlı ay içerisinde idrak edilecek olan Miraç Kandili'nin tam günü araştırma konusu oldu. İslam dinini benimseyen yüz binlerce kişi "Miraç Kandili ne zaman?" diye soruyor. Ramazan ayının başlangıç tarihi ve bayramı ise şimdilerde yavaş yavaş sorgulanan konular arasında yer alıyor.

RAMAZAN NE ZAMAN?

Ramazan ayının ilk günü 6 Mayıs Cuma gününe denk geliyor. Vatandaşlar 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan gece ilk sahurlarını yapacaklar. 31 Mayıs'ta ise Kadir Gecesi idrak edilecek. 3 Haziran günü Ramazan arefesi... Razaman Bayramı'nın ilk günü 4 Haziran Salı, 2. günü 5 Haziran Çarşamba ve 3. günü 6 Haziran Perşembe günü kutlanacak. 

MİRAÇ VE BERAT KANDİLİ NE ZAMAN?

Mirac Kandili her yıl Recep ayının 26. gününe denk geliyor. Miladi takvime göre 2019 yılında Miraç Kandili 2 Nisan Salı günü idrak edilecek. Berat Kandili ise 19 Nisan günü idrak edilecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Artvin'de sel felaketinde kaybolan 3 kişinin cansız bedeni bulundu