Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin'in estetik polemiğine jüri üyesinden yeni yanıt!

Miss Turkey 2018 birincisi olduktan sonra sosyal medyada bir karesi yayınlanarak estetikli olduğu öne sürülen Şevval Şahin için jüride yer alan Cihan Nacar'ın yanıtının ardından yeni bir açıklama geldi. "Güzellik sadece dış görünüş değil ki" diyen jüri üyesi Op. Dr. Bülent Cihantimur, "Hiçbir uluslararası yarışmanın kurallarında, yarışmacılar 'estetiksiz olmalıdır' ibaresi yer almaz" ifadelerini kullandı.

27 Eylül 2018, Perşembe 13:13 Son Güncelleme:
A A

Miss Turkey 2018'de birincilik tacını takan Şevval Şahin'in geçmiş yıllara ait bir karesi sosyal medyada yayınlanmıştı. Bu karenin ardından 19 yaşındaki Şevval Şahin'in 'tacı geri alınmalı polemiği' gündeme gelmişti.

Konu hakkında ilk açıklamayı yapan modacı ve jüri üyesi Cihan Nacar, Şevval Şahin'in kesin olmamakla birlikte sağlık sebebiyle estetik olduğunu belirtmişti.

Son açıklamayı ise Şevval Şahin'in taç giydiği yarışmanın jürisinde yer alan Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur açıklama yaptı.

Yarışmanın jüri üyeleri arasında bulunan Estetik Cerrahi Uzmanı Bülent Cihantimur şu açıklamayı yaptı: ''Hiçbir uluslararası yarışmanın kurallarında, yarışmacılar 'estetiksiz olmalıdır' ibaresi yer almaz. Birinci seçtiğimiz Şevval Şahin kendisine son derece yakışan ve doğal bir görüntüyle bütünlenmiş estetik operasyonlar geçirmiş."

"Güzellik sadece dış görünüş değil ki, bizi yurtdışında gidip temsil edebilecek altyapıya sahip olması, eğitimi, yürüyüşü, proporsiyonu, duruşu, hareket ve tavırları bir bütün olarak değerlendirilir. Kendisinin birinciliği sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum, başarılar diliyorum.''

ŞEVVAL ŞAHİN KİMDİR?

ŞEVVAL ŞAHİN KİMDİR?

Mankenlik yapan Şevval Şahin, 1999 yılında İstanbul'da doğdu.

Üniversite eğitimini University Of East London'da alan Şevval Şahin, Fashion Marketing bölümünün 1. sınıf öğrencisi.

1,82 boyundaki Şevval Şahin, özel hayatına dair Instagram'da birçok paylaşımda bulunmuş.

Özellikle yarışmadan sonra adını duyuran Şevval Şahin'in takipçi sayısı git gide artıyor.

Herkesin merak ettiği Şevval Şahin'in aynı üniversitede okuduğu erkek arkadaşıyla birlikte Instagram'da paylaştığı fotoğraflar dikkatlerden kaçmadı.

Erkek arkadaşı Syed Amir-Ali Kirmani ile olan fotoğraflarının yanına kalp emojisi koyup 'geleceğim' notunu düşen Şevval Şahin, böylelikle Türk erkeklerinin hayallerini yıkmış oldu.


İşte Türkiye güzeli Şevval Şahin'in Instagram'dan paylaştığı günlük hayatı ve doğal halleri...

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.