Mobil Dünyası Barcelona'da biraraya geldi

GSMA Mobil Dünya Kongresi İspanya'nın Barcelona kentinde başladı. 5 Mart tarihine kadar sürecek olan kongreye bu yıl ilgi beklenenden fazla oldu

02 Mart 2015, Pazartesi 22:33
A A
Mobil Dünyası Barcelona'da biraraya geldi

Teknoloji dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul edilen kongrenin ilk gününde özellikle Uzakdoğu’lu dev markalar son ürünlerini görücüye çıkartarak büyük ilgi çektiler.

200’den fazla ülkeden 90 bin profesyonelin katıldığı GSMA Mobil Dünya Kongresinde Çinli Huawei ve Koreli LG’nin akıllı saatleri, Tayvan markası HTC’nin, ’Re Vive’ adlı sanal gerçeklik gözlüğü ön plana çıkarken Samsung ise yeni tanıttığı kıvrık ekranlı Galaxy S6 Edge adlı 2 farklı akıllı cep telefonu ile ilgi çekmeye çalıştı. 

  Bu yılkı fuarın diğer bir özelliği de cep telefonlarının yanı sıra akıllı saat ve giyilebilir bilgisayar gibi son yıllarda oldukça ilgi çeken teknoloji ürünlerininde pazarlanması oldu. Barcelona kentindeki fuarda ayrıca "Yeniliğin Eşiğinde adı altında özel bir bölüm oluşturuldu. Meraklıların uzun kuyruklar oluşturduğu bu bölümde sanal gerçeklik gözlükleri ile katılımcılar sanal ile gerçek dünya arsındaki ayrım yapmakta zorlandılar.

Barcelona’da 5 Mart Perşembe gününe kadar devam edecek olan kongreyi yaklaşık 100 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Mehmet ÇİFTÇİ / BARCELONA,  (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 2 buçuk saat kurtarılmayı beklediler