Müftüden eş için dua istediler

Müftüden eş için dua istediler

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde şehit ailelerini ziyaret eden İl Müftüsü Mahmut Yeleser, ilginç bir istekle karşılaştı

14 Kasım 2011, Pazartesi 17:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Antalya İl Müftüsü Mahmut Yeleser, Korkuteli’ne bağlı Küçükköy Beldesi’nde şehit Adem Yörük’ün ailesini ziyaret etti. Şehit yakınlarına başsağlığı dileyen Yeleser, ziyarete katılanlarla birlikte şehitler için dua etti.

Ziyaret boyunca Yeleser’in yanından ayrılmayan Durmuş Çebni ve Ramazan Özokudan, duanın ardıdan ilginç bir istekte bulundu. Eşlerini bir süre önce kaybettiklerini belirten Çebni ve Özokudan, yeniden evlenmek istediklerini belirterek, Müftü Yeleser’den yardım istedi.

HELAL SÜT EMMİŞ EŞ İSTEĞİ

İkili, Yeleser’den helal süt emmiş, hayırlı birer eş bulabilmek için ’hayır duası’ okumasını istedi. Çebni ve Özokudan’ın bu isteğini tebessümle karşılayan Müftü Yeleser, bu konuda elinden geleni yapmaya çalışacağını söyledi.

Durmuş Çebni, hayatın bütün zorluklarını eşleriyle birlikte çektiklerini belirtti. Çebni, "Tam rahat edeceğimiz günlerde eşimizi kaybettik. Nur içinde yatsınlar. Ancak bizim gibi yaşlılar için yalnızlık çok zor.

İnsan özellikle bu günlerde kendisine bir hayat yoldaşı arıyor. Bu nedenle Mahmut Yeleser’den hayır, dua ve yardım istedik. İnşallah onun duaları sayesinde hayırlı bir eş nasip olur" dedi.

Yeleser ve beraberindekiler daha sonra hep birlikte Çebni ve Özokudan için dua etti.

Adem DURMAZ/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: Koronavirüs testi pozitif çıkan Muharrem İnce'den haber var