Müge Anlı için suç duyurusu

Müge Anlı için suç duyurusu

18 Eylül 2009, Cuma 16:07
A A
Müge Anlı için suç duyurusu

 

Şanlıurfa’nın Siverek İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde görev yapan 15 memur, özel bir televizyon kanalında program yapan Müge Anlı hakkında, telefonla programa bağlanan bir kişinin rüşvetle iş yaptırdığını iddiası üzerine, ‘Kamu görevlisine hakaret’ suçundan dolayı Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Siverek İlçe Nüfus Müdürlüğü Şefi Mustafa Akgül, 15 Eylül’de Müge Anlı’nın sunuculuğunu yaptığı ‘Tatlı Sert’ adlı programa ‘İsmail’ adıyla telefonla bağlanan kişinin, “Siverek’te bir işlemini yaptırmak için Nüfus Müdürlüğü’nde 100 lira rüşvet verdim” iddiasında bulunduğunu söyledi. Gerçek dışı iddianın ardından toplumda rüşvetçi bir kurum imajı oluştuğunu ve onurlarının rencide olduğunu ifade eden Akgül, “Bizlere savunma hakkı verilmeyen programın ardından şeref ve onurumuz rencide edilmiş, devletin resmi bir kurumu da töhmet altında bırakılmıştır. Biz de bundan dolayı Siverek Nüfus Müdürlüğü’nde görev yapan 15 memur olarak Müge Anlı ve program yaptığı televizyon kanalı hakkında suç duyurusunda bulunduk” dedi.

Siverek Nüfus Müdürlüğü’nde görevli 15 memur tarafından imzalanarak Cumhuriyet Savcılığı’na yapılan suç duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

“15.09.2009 tarihinde canlı olarak yayınlanan Tatlı Sert programına telefonla katılan İsmail isimli izleyici, Siverek’te kardeşlerine nüfus cüzdanı çıkarmak için doktora iki hindi, nüfus dairesinde ise 100 TL rüşvet verdiğini kardeşlerinin kimliklerini kendisi üzerinden çıkardığını söylemiştir. Biz nüfus dairesi çalışanlarına savunma hakkı verilmeden kamuoyu önünde rüşvetçi bir kurum olarak suçlanmamız bizlerin şeref ve onurunu rencide ettiği gibi, devletin kurumunu da töhmet altında bırakmıştır. Bundan dolayı program sunucusu Müge Anlı ve programın yayınlandığı televizyon kanalından şikayetçiyiz.”

Mehmet SEZGİN/SİVEREK (Şanlıurfa), (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.