Müge Anlı’nın 3 yıl sonra tekrar açtığı kayıp dosyasında sıcak gelişme!

Gaziantep’te 3 yıl önce kaybolan 48 yaşındaki Mehmet Muharrem Elbay olayında sıcak gelişme yaşandı. Türkiye’nin konuştuğu Zeynep Ergül gözaltına alındı!

13 Aralık 2019, Cuma 13:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Türkiye’nin gündemine oturmuştu

Türkiye’nin gündemine oturmuştu

Müge Anlı’ya kızının kayıp olduğunu söyleyerek gelen ve Mehmet Muharrem Elbay’ın kaybıyla bağlantısı olduğu ortaya çıkan Zeynep Ergül, Türkiye’nin gündemine oturmuştu.

Zeynep Ergül gözaltına alındı

Zeynep Ergül gözaltına alındı

Müge Anlı’nın canlı yayınını ihbar kabul eden jandarma ekipleri harekete geçerek Zeynep Ergül’ü gözaltına alındı. 

Kuyuya atıp asitle yok ettiğini iddia ediyor

Kuyuya atıp asitle yok ettiğini iddia ediyor

Zeynep Ergül imam olan ağabeyi Cahit Ergül’ün, kayıp adamı öldürdükten sonra kuyuya atıp asitle yok ettiği ileri sürülüyor.

#olayın geçmişi

#olayın geçmişi

 • Gaziantep'te yaşayan Zeynep Ergül 19 yaşındaki kızı Fatma'yı aramak için Müge Anlı'nın programına katıldı. 
 • Zeynep Hanım'ın iddiasına göre evlerini beğenmediği kızından 5 aydır haber alamıyordu. 
 • Müge Anlı ve ekibi kısa sürede Zeynep Ergül'ün kızı Fatma'ya ulaştı ve bulunduğu haberini Zeynep Ergül ve ekran başındakilere verdi.
 • Yapılan araştırmalarda ise Fatma'nın ailesinden şiddet gördüğü için evden kaçtığı ve okuluna da devam ettiği ortaya çıktı. Müge Anlı, Fatma'yı tekrar eve dönmeye ikna etmeye çalışırken anne Zeynep Ergül hakkında çok başka bilgilere ulaşıldı.

Kocasının ektiği keneviri marul sanmış

Kocasının ektiği keneviri marul sanmış

 • 'O bilgiler ne?' diye merak ediyorsanız okumaya devam edin, zira ağzınız açık kalacak. Zeynep Ergül'ün kocasının evinin bahçesinde kenevir ektiği ve uyuşturucu temininde bulunduğu, isminin yaralama olayına karıştığı, Suriye'den insan kaçakçılığı yaptığı ortaya çıktı.
 • Kocasının ektiği keneviri marul sandığını ifade eden Zeynep Ergül'ün tek başına Palu ailesini geride bıraktıracak başka vukuatları da var; dolandırıcılık, zorla senet imzalatma, silah kaçakçılığı, iftira ve daha neler neler... Ancak bir tanesi var ki, "Tesadüfün ancak bu kadarı olur!" dedirtti.

 • Çünkü daha önce programda katili aranan Mehmet Elbay'la ilgili şüphelilerin arasında Zeynep Ergül'ün ağabeyi Cahit Ergül varmış! Mehmet Elbay cinayetiyle ilgili daha önce yayına katıldığı belirlenen Zeynep Ergül'ün çelişkili ifadeleri hem Müge Anlı'yı hem de seyircileri çileden çıkarttı.
 • Sorulan her soruya "Bilmiyorum" yanıtını vererek bir şeyler sakladığıyla ilgili ipuçları veren Zeynep Ergül, annesinin ve ağabeyi Cahit Ergül'ün kendisini öldürmek istediğini iddia etti.

 • Daha sonra canlı yayına bağlanan bir seyircinin Zeynep Ergül'ü Gaziantep E Tipi Kapalı Cezaevi'nde gördüğünü söylemesi ise programa bomba gibi düştü: 


"Ben Gaziantep E Tipi Kapalı Cezaevinde bu bayanı gördüm. Her hafta hapiste olan eşine görüşe geliyor. Kadınlarla konuşurken, abisi için ‘Abim Müge Anlı’ya çıktı. O adamı (Mehmet Elbay) öldürdü ve kuyuya attı, konuyu da kapattı' dedi. Hatta cezaevine girmiş kendisi, onu da söyledi. 6 ay cezaevinde yattığını dile getirdi. Kendisine tacizde bulunan bir adamı yaralamaktan 6 ay cezaevinde kaldığını bize anlattı."

Mehmet Elbay'a ne olmuştu?

Mehmet Elbay'a ne olmuştu?

 • 2017 yılında işlenen vakada kayıp Mehmet Elbay'ın cinayete kurban gidip gitmediği konuşulmuş, ancak uzun süre gündemde olan olayla ilgili herhangi bir sonuca ulaşılamamıştı. Şüphelilerden Cahit Ergül'ün yayına bağlanarak küfretmesi de o dönem epey konuşulmuştu.
 • 28 Şubat 2017 tarihinden itibaren kendisinden haber alınamayan Mehmet Muharrem Erbay'ın başına ne geldiğini öğrenmek için programa katılan kızı Büşra ise Zeynep Ergül'ün bir şeyler bildiğini savundu. İddialara göre 2017 yılında Zeynep Ergül, Mehmet Muharrem Erbay'ın eşini "Burası size mezar olacak" diye tehdit etti.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tülin Şahin: Leyla'nın 40'ı çıktı, ben 40 oldum!