Müge Anlı'ya kızını aramaya gelen Zeynep Ergül'ün foyaları nasıl ortaya çıktı?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programını artık duymayan kalmamıştır herhalde. Özellikle de Palu ailesinden sonra... Geçen hafta programda, hepimizi ekrana kilitleyen Palu ailesinin hikayesini aratmayan bir hikaye daha çıktı ortaya. O da Zeynep Ergül'ün hikayesi.

11 Aralık 2019, Çarşamba 14:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Müge Anlı'nın programına her çıkan 'yok artık' dedirtiyor bir şekilde, onu anladık. Alışamadığımız kısım, "Ne hayatlar var?", "İnsanlar neler yaşıyor?" falan diye izlediğimiz ve masum sandığımız insanların bizi hep şaşırtması. Asıl garip olan da bir sürü suçu olmasına rağmen göğsünü gere gere programa çıkmaları. İşte onlardan birisi de Zeynep Ergül...

Gaziantep'te yaşayan Zeynep Ergül 19 yaşındaki kızı Fatma'yı aramak için Müge Anlı'nın programına katıldı. Zeynep Hanım'ın iddiasına göre evlerini beğenmediği kızından 5 aydır haber alamıyordu. Müge Anlı ve ekibi kısa sürede Zeynep Ergül'ün kızı Fatma'ya ulaştı ve bulunduğu haberini Zeynep Ergül ve ekran başındakilere verdi.

Fatma ailesinden şiddet gördüğü için evden kaçmış

Fatma ailesinden şiddet gördüğü için evden kaçmış

Yapılan araştırmalarda ise Fatma'nın ailesinden şiddet gördüğü için evden kaçtığı ve okuluna da devam ettiği ortaya çıktı. Müge Anlı, Fatma'yı tekrar eve dönmeye ikna etmeye çalışırken anne Zeynep Ergül hakkında çok başka bilgilere ulaşıldı.

Kocasının ektiği keneviri marul sanmış

Kocasının ektiği keneviri marul sanmış

'O bilgiler ne?' diye merak ediyorsanız okumaya devam edin, zira ağzınız açık kalacak. Zeynep Ergül'ün kocasının evinin bahçesinde kenevir ektiği ve uyuşturucu temininde bulunduğu, isminin yaralama olayına karıştığı, Suriye'den insan kaçakçılığı yaptığı ortaya çıktı. Kocasının ektiği keneviri marul sandığını ifade eden Zeynep Ergül'ün tek başına Palu ailesini geride bıraktıracak başka vukuatları da var; dolandırıcılık, zorla senet imzalatma, silah kaçakçılığı, iftira ve daha neler neler... Ancak bir tanesi var ki, "Tesadüfün ancak bu kadarı olur!" dedirtti.

Hem Müge Anlı'yı hem de seyircileri çileden çıkarttı

Hem Müge Anlı'yı hem de seyircileri çileden çıkarttı

Çünkü daha önce programda katili aranan Mehmet Elbay'la ilgili şüphelilerin arasında Zeynep Ergül'ün ağabeyi Cahit Ergül varmış! Mehmet Elbay cinayetiyle ilgili daha önce yayına katıldığı belirlenen Zeynep Ergül'ün çelişkili ifadeleri hem Müge Anlı'yı hem de seyircileri çileden çıkarttı. Sorulan her soruya "Bilmiyorum" yanıtını vererek bir şeyler sakladığıyla ilgili ipuçları veren Zeynep Ergül, annesinin ve ağabeyi Cahit Ergül'ün kendisini öldürmek istediğini iddia etti.

'Mehmet Elbay'ı ağabeyim öldürdü ve kuyuya attı'

'Mehmet Elbay'ı ağabeyim öldürdü ve kuyuya attı'

Daha sonra canlı yayına bağlanan bir seyircinin Zeynep Ergül'ü Gaziantep E Tipi Kapalı Cezaevi'nde gördüğünü söylemesi ise programa bomba gibi düştü: 


"Ben Gaziantep E Tipi Kapalı Cezaevinde bu bayanı gördüm. Her hafta hapiste olan eşine görüşe geliyor. Kadınlarla konuşurken, abisi için ‘Abim Müge Anlı’ya çıktı. O adamı (Mehmet Elbay) öldürdü ve kuyuya attı, konuyu da kapattı' dedi. Hatta cezaevine girmiş kendisi, onu da söyledi. 6 ay cezaevinde yattığını dile getirdi. Kendisine tacizde bulunan bir adamı yaralamaktan 6 ay cezaevinde kaldığını bize anlattı."

Mehmet  Elbay'a ne olmuştu?

Mehmet Elbay'a ne olmuştu?

2017 yılında işlenen vakada kayıp Mehmet Elbay'ın cinayete kurban gidip gitmediği konuşulmuş, ancak uzun süre gündemde olan olayla ilgili herhangi bir sonuca ulaşılamamıştı. Şüphelilerden Cahit Ergül'ün yayına bağlanarak küfretmesi de o dönem epey konuşulmuştu.

'Burası size mezar olacak'

'Burası size mezar olacak'

28 Şubat 2017 tarihinden itibaren kendisinden haber alınamayan Mehmet Muharrem Erbay'ın başına ne geldiğini öğrenmek için programa katılan kızı Büşra ise Zeynep Ergül'ün bir şeyler bildiğini savundu. İddialara göre 2017 yılında Zeynep Ergül, Mehmet Muharrem Erbay'ın eşini "Burası size mezar olacak" diye tehdit etti.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Defne Samyeli ve Cem Yılmaz barıştı mı?