Muğla'da eski eşini tarafından öldürülen kadının cenazesinde imam da isyan etti!

Muğla'da eski eşini tarafından öldürülen kadının cenazesinde imam da isyan etti!

Bodrum’da eski kocası tarafından, çalıştığı iş yerinde boğazı kesilerek öldürülen genç kadının cenazesinde gözyaşları sel oldu. Cenaze namazı öncesi Cuma namazında vaaz veren imam, katil eşe ve kadına şiddet uygulayanlara isyan etti

10 Mart 2017, Cuma 17:20 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, 9 yıllık evliliğin ardından 2 ay önce boşandığı eski eşi M.T.’nin katlettiği Gizem Olgun, son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına; acılı baba Cevat Olgun, lise öğrencisi kardeşi Umut Olgun, yakınları ve akrabaları katıldı. Cenazede gözyaşları sel oldu.


İMAM VAAZDA İSYAN ETTİ


Cenaze namazı öncesinde, cuma namazı nedeniyle verilen vaazda ’kadına şiddet’ konusu işlendi.


HADİ BE ORADAN


İmam vaazda, "Kadınların dövülmediği, kadınların alınıp satılmadığı, kadınların meta olarak kullanılmadığı dünya arzu ediyoruz. İşte böyle kötülüklerin önünü alabiliriz. Dün anasına söveceksin, yetmedi ağzını burnunu kıracaksın, yetmedi öldüreceksin, sonra 8 Mart’ta çiçek takdim edeceksin. Hadi be oradan" dedi.


Muğla'da eski eşini öldüren zanlı: 'Erkekliğime yediremedim'

 

BABA, KIZINI TABUTUNU OKŞADI


Gizem Olgun’un babası Cevat Olgun ise bir an olsun kızının tabutunun başından ayrılmadı. Elini de bir an olsun tabuttan çekmeyen Olgun, kızını okşar gibi tabutunu okşadı. Tabunun başına konulan sümbülü de okşayan Cevat Olgun, gözyaşı döktü.
 

KADINA UZANAN ELLER KIRILSIN


Cuma namazının kılınmasının ardından, cenaze namazı kılındı. Namaza katılanlar tabuttu omuzlayarak, 100 metre ilerideki Yalıkavak Mezarlığına elden ele taşıdı. Bu sırada tabutun arkasından yürüyen kadınlar, kadına şiddeti protesto ederek, slogan attı. Mezarlıkta, "Kadına şiddete hayır", "Kadına uzanan eller kırılsın", "Olmaz de, dur de kadına şiddete son ver" sesleri yükseldi.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Prof. Tecer: Partiküllerin Trakya'ya girişini sezinledik