Muğla merkezli 6 ilde örgütlü insan kaçakçılığı operasyonu

Muğla merkezli 6 ilde örgütlü insan kaçakçılığı operasyonu

Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından örgütlü insan kaçakçılığı, FETÖ/PDY ve PKK terör örgütü üyelerini yurt dışına kaçırma girişiminde bulunan 23 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarıldı

27 Mayıs 2019, Pazartesi 00:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı Muğla merkezli 6 ilde örgütlü olarak göçmen ticareti yapma suçuna yönelik operasyon başlattı. Şüpheliler arasında FETÖ/PDY ve PKK terör örgütü üyelerini yurt dışına kaçırma teşebbüsünde bulunan 23 şüpheli bulunuyor. 

Muğla’nın Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından örgütlü olarak göçmen kaçakçılığı yapmak suçuna yönelik İnceleme, Tespit ve Denetim Komisyonu (İTDK) tedbiri kapsamında yürütülen soruşturma kapsamında 6 göçmen kaçakçılığı teşebbüsü tespit edildi.

23 ŞÜPHELİ TESPİT EDİLDİ

Yapılan tespitlerden birisi FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyelerinin kaçak yollardan yurt dışına kaçırma teşebbüsü, diğeri ise PKK Terör örgütü üyesinin de bulunduğu Filistin, Suriye, Irak, Pakistan uyruklu olmak üzere 4 ara yakalama yapıldı. 

Soruşturma kapsamında suça karışan örgüt lideri, yöneticileri, üyeleri olmak üzere biri Marmaris Sahil Güvenlik Komutanlığında görevli Uzman Çavuş ile birlikte 23 şüpheli tespit edildi. 

Muğla Marmaris merkezli İstanbul, İzmir, Tekirdağ, Kocaeli, Mersin, Muğla’nın Dalaman ve Ortaca ilçelerinin arasında olduğu eş zamanlı operasyon gerçekleştirilecek. Operasyon kapsamında suç delillerinin ele geçirilmesi ve şüphelilerin yakalanmasını teminen arama ve el koyma kararları alındı. Konu ile ilgili illerin ve ilçelerin Cumhuriyet Başsavcılıklarına talimatlar yazıldı. 

MUĞLA (İHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Tekirdağ’da susuz kalan köylüler, traktör ve araçlarla su taşıyor