Muhammed Emin Saraç son yolculuğuna uğurlandı! Erdoğan da cenaze namazına katıldı

Muhammed Emin Saraç son yolculuğuna uğurlandı! Erdoğan da cenaze namazına katıldı

Muhammet Emin Saraç Fatih Camii' nde kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan da katıldı.

21 Şubat 2021, Pazar 14:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında hayatını kaybeden Türkiye'nin önde gelen hadis, tefsir ve fıkıh alimlerinden M. Emin Saraç'ın cenazesi, evinde helallik alınmasının ardından yakınları, talebeleri ve sevenlerinin omuzlarında Fatih Camisi'ne götürüldü.

Fatih Camisi'nde 65 yıl boyunca, tefsir, hadis ve fıkıh dersi veren, yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da yüzlerce talebe yetiştiren M. Emin Saraç için Fatih Atikali Mahallesi'ndeki evinde helallik alındı.

Saraç'ın cenazesi, Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından yakınları, talebeleri ve sevenlerinin omzunda Fatih Camisi'ne götürüldü. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve iş insanı Fatih Saraç da babalarının tabutuna omuz verdi. Saraç'ın cenazesi, Fatih Camisi Haziresi'nde toprağa verilecek.

CENAZE TÖRENİNE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA KATILDI

Muhammed Emin Saraç için öğle namazını müteakip Fatih Camisi'nde cenaze namazı kılındı. Namaza, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sivas'ın İmranlı ilçesi Türkiye'nin en soğuk yeri oldu! İşte hava sıcaklığı