Mükemmel sohbetler açabilmeniz için hemen okumanız gereken 8 kitap

Akıcı sohbetlerin en büyük tetikleyicisi bol kitap okuyan insanlardır. Okuduğunuz kitaba göre ettiğiniz sohbetlerin kalitesi de doğru oranda değişir. İşte bu sebeple sizi en akıcı sohbetlerin başrolüne taşıyacak 8 kitap önerisiyle karşınızdayız.

03 Ekim 2020, Cumartesi 14:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1- George Orwell - 1984

1- George Orwell - 1984

Ütopyaların içine girdikçe yaşadığımız hayat gözümüze daha sorgulanabilir bi hale geliyor. Bunu yapabilmek için ütopyaların en meşhuru 1984’e bir göz atıp günümüz sosyal medya kullanımına farklı bir gözle bakabilmek çok olası oluyor.

2- Stephen Hawking - Zamanın Kısa Tarihi

2- Stephen Hawking - Zamanın Kısa Tarihi

Fizik ve kimyanın yaşadığımız dünyada nasıl göründüğünü bu işi en iyi bilen birinden öğrenebilmek büyük lüks. Stephen Hawking çalışmalarını herkese en basit haliyle anlatabilmek istediği için çok basit grafikler ve resimlerle bize zamanı, paralel evrenleri ve karadelikleri anlatıyor. Ufkunuzu açacağı kesin

3- Khaled Hosseini - Uçurtma Avcısı

3- Khaled Hosseini - Uçurtma Avcısı

Kabil’de öyle sıkıntılı bir süreci anlatıyor ki bu kitap, bugün yanıbaşımızda yaşadığımız Suriye dramına bambaşka bir gözle bakabilmemizi olası kılıyor. Etnik azınlıklara karşı şefkatli bir bakış açısı kazanabilmek bu dramatik hikayeyle daha kolay olabiliyor.

4- Clarissa P. Estes - Kurtlarla Koşan Kadınlar

4- Clarissa P. Estes - Kurtlarla Koşan Kadınlar

“Tüm kadınların okuması gereken tek kitap” olarak bilinen bu başyapıt bütün kadınlara içlerindeki o vahşi ve saf kadın duygusuyla tanışmalarına olanak sağlıyor. Farklı hikayelerle bütün kadınların kendileriyle özdeşleştirebileceği tek kitap olma özelliğiyle Clarissa Estes inanılmaz bir rehbere imza atmış. İçindeki kadınla tanışmak isteyen tüm kadınların başucu kitabı olmalı.

5- Gabriel Garcia Marquez - Kırmızı Pazartesi

5- Gabriel Garcia Marquez - Kırmızı Pazartesi

García Márquez’in 1981’de yayımlanan yedinci romanı Kırmızı Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği ancak engel olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir cinayetin öyküsünü anlatıyor. Bu sayede bir halkın dramatik bir olaya karşı nasıl bir duruş sergileyeceğini onun ağzından en sürükleyici halde izleme şansına davet ediliyoruz.

6- Tolstoy - İnsan Neyle Yaşar?

6- Tolstoy - İnsan Neyle Yaşar?

Tolstoy kadar güçlü bir kalemin insan sevgisi ve inanç konularını bütün inceliğiyle işlerken, İnsan Neyle Yaşar? kitabıyla da gerçek hayatı yansıtmayı hedeflemiş. Bu sayede hepimizi belki de günlerce düşündürebilecek bir ahlak ve etik sarmalının içine sokuyor.

7- Gülseren Budayıcıoğlu - Kral Kaybederse

7- Gülseren Budayıcıoğlu - Kral Kaybederse

Dizileriyle herkesi ekran başına kitleyen ünlü psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu doruklardan aşağı inmeyeceğini sanan bir avcının avına av olup yuvarlanışını, kendini sevilmeyeceğine inandırmış mutsuz bir kadının da trajik hayatı içinde avken nasıl avcı olduğunu anlatıyor.

8- Ken Kesey - Guguk Kuşu

8- Ken Kesey - Guguk Kuşu

Kült bir film olan ve içindeki dram ve komediyle izleyicileri ekran başına kitleyen Guguk Kuşu filminin gerçek hikayesini okumaya ne dersiniz? Bu kitap en kısa tabirle, bir düzene başkaldırma hikâyesidir. Akıl hastanesindeki mahkûmlar onca yıldır kendilerine dayatılan düzeni açıkça sorgulamaya başladıklarında her şey hızla değişmeye başlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İçinize pozitif duygulardan bir tutam bırakacak gerçek gibi hissettiren 12 tablo