Mustafa Kemal Atatürk'e ait çok özel görüntüler

Genelkurmay Başkanlığı Mustafa Kemal Atatürk'ün gerçekleştirdiği yurt gezilerine, cenazesine ve naaşının Etnografya Müzesi'nden Anıtkabir'e taşınmasına ait arşiv görüntüleri yayınladı.

10 Kasım 2016, Perşembe 14:28
A A
Genelkurmay Başkanlığı 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü çerçevesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ait arşiv kayıtlarını ve  Kuvvet Komutanlıklarının 10 Kasım için hazırlattıkları görüntüleri yayınladılar

Görüntüler arasında Atatürk'ün yurt gezilerinde ziyaret ettiği şehirlerde çekilmiş görüntüleri, hayatını kaybettiği süreç ve cenaze süreci ile naaşının Etnografya Müzesi'nden Anıtkabir'e taşınmasına ait görüntüler yer alıyor.

Mustafa Kemal Atatürk'ün yurt gezileriMustafa Kemal Atatürk'ün ölümü ve cenaze süreciMustafa Kemal Atatürk'ün naaşının Anıtkabir'e taşınması11 Kasım 1938 Gazete ManşetleriDeniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hazırlanan '1881 Karede Anıtkabir'Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hazırlanan video

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.