Müstehcen yayınlar yapan sosyal medya fenomeni Taha Özer gözaltına alındı

Müstehcen yayınlar yapan sosyal medya fenomeni Taha Özer gözaltına alındı

İstanbul'da sosyal medya fenomeni Taha Özer, müstehcen yayın yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı. Bakırköy Adliyesi'ne sevk edilen Özer, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

23 Mart 2018, Cuma 11:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında, sosyal medyada 1,3 milyon takipçisi bulunan sosyal medya fenomeni Taha Özer (31) hakkında, sosyal medyada müstehcen videolar paylaştığı gerekçesiyle gözaltı kararı verildi.Asayiş Şube Müdürlüğü Ar-Ge Büro Amirliği ekipleri, olayla ilgili şüpheli T.Ö'yü Ataşehir'deki adresinde yakaladı.


YERLİ DAN BILZERIAN TAHA ÖZER


Adreste yapılan aramalarda, 4 cep telefonu, 2 dizüstü bilgisayar, 4  taşınabilir bellek ve hafıza kartı bulundu.Emniyetteki işlemlerinin ardından "müstehcen görüntü, yazı veya  sözleri basın ve yayın yoluyla yaymak ve yayınlamak" suçundan Bakırköy  Adliyesi'ne sevk edilen Taha Özer adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.Magazin gündemine düşen baskınla ilgili Taha Özer'in yakın arkadaşlarından Cicişler olarak ünlenen Esra ve Ceyda kardeşler konuyla ilgili haberler.com'a değerlendirmelerde bulundu.

İşte Ciciş kardeşlerin konuyla ilgili yaptığı açıklama;

"Taha'yla biz tatile gittiğimizde bile ayrı odalarda kalıyoruz. Aramızda arkadaşlıktan öte hiçbir şey yok. Bilgisayarlarında ve cep telefonlarında bizimle ilgili açık bir görüntü olmasına asla imkan yok. Zaten polis de incelerse görür. Evet bir takım kızlar evine girip çıkıyor, açık saçık görüntüler veriyor. Fakat biz Taha o kızlarla olduğunda hiçbir zaman Taha'nın yanında olmuyoruz. O tarz kızlarla aynı ortamda bulunmuyoruz. O da zaten bizi o ortamlara sokmaz.

"TAHA, BİZİ KARDEŞİ GİBİ SEVER"

Bizim Taha'yla çok saygı ve sevgi çerçevesinde bir arkadaşlığımız var. Birbirimizin kötü gününde de iyi gününde de yanında oluruz. Taha, hasta olduğumuzda bizi doktora götürür, başımızda bekler, kardeşi gibi bizi sever. Diğer kızlara bakış açısıyla bize karşı bakış açısı çok farklıdır. Diğer kızlara davrandığı gibi bize davransa zaten onunla kesinlikle görüşmezdik.

"HUKUKEN BİR HATA YAPIYORSA..."

Fakat onun kızlarla olan ilişkisine de saygı duyuyoruz. Bizi o ortamlara sokmuyor sonuçta. O kızlar da kendileri isteyerek gidiyordur ve öyle açılıp saçılıyordur diye düşünüyoruz. Bunda Tahanın bir suçu olduğunu da düşünmüyoruz. Tabii ki de hukuken bir hata yapıyorsa o kısmını bilemeyiz."

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 16 üniversiteye rektör ataması yapıldı