Müşterilerini en çok memnun eden o!

Apple'ın bu kulvarda rakibi yok! Teknoloji devi üst üste dokuzuncu kez listenin en tepesinde...

25 Mart 2013, Pazartesi 16:00
A A
Müşterilerini en çok memnun eden o!

Küresel çapta bilgi ve araştırma hizmeti sunan J.D. Power & Associates, akıllı cep telefonu üreten firmalar arasında her yıl düzenlediği müşteri memnuniyeti ödüllerini dağıttı. 9.500 kullanıcının katıldığı anketin galibi bu yıl da Apple oldu.

Cep telefonu modellerine 0-1.000 arası puan verilen anket; performans, fiziksel görünüş, uygulamalar ve kullanım kolaylığı gibi parametreleri içeriyor. Apple aldığı 855 puanla, bu alanda tek başına söz sahibi olmayı sürdürdü.

Apple'ın ardından 714 puana sahip Nokia ikinci sıranın sahibi oldu. Nokia'yı sırasıyla Samsung, Motorola, HTC, LG ve BlackBerry takip etti.

Anketin galibi Apple, özellikle iPhone modeliyle "fiziksel görünüş" ve "kullanım kolaylığı" alanlarında büyük övgü aldı. iPhone bu alanlarda 5 üzerinden 5 puan aldı. 

Apple'ın bu alandaki başarısı gerçekten takdire şayan. Zira teknoloji devi, müşteri memnuniyeti ödülünü üst üste dokuzuncu kez kazandı

Resimlerle: Apple ürünlerininin 36 yıllık geçmişi

Kaynak: CHIP Online

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.