Mutasyon harikası kedi Joseph

Rusya’da bir gözü bal bir diğeri mavi renkli Scottish Fold cinsi kedi Joseph, sosyal medya fenomeni oldu. Kedinin gözleri heterokromi denilen zararsız bir mutasyondan dolayı böyle.

21 Mayıs 2020, Perşembe 16:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rusya’nın St. Petersburg kentinde yaşayan bir hayvan yetiştiricisi, farklı göz renklerine sahip kediyi sahiplendirmekte sorunlar yaşadığı sırada 29 yaşındaki Evgenii Petrov, imdadına yetişti. Petrov, kedisine Joseph adını verdi.


Sevimli dostunun fotoğraflarını Instagram'da paylaşmasıyla bir anda tüm dikkatleri üzerine çeken Petrov, “Onu ilk gördüğümde göz renklerinin gerçek olduğuna inanmadım. O göz renklerine sahip bir kedinin neden kimse tarafından istenmemesini anlayamıyorum” dedi.


Joseph’in gözlerinde yaşanan duruma heterokromi deniyor. Petrov, “Heterokromi Scottish Fold kedi ırkında ender görülen bir durum. Görme yetisinde bir problem yok. Sadece farklı gözüküyor” dedi.


Scottish Fold'lar özellikle yüz ifadeleri ve kırık kulakları nedeniyle birçok kedi severin favorisi. Scottish Fold karakteri itibariyle akıllı, sakin, uysal ve cana yakın bir kedi. Sevimli yüzüne eşlik eden yumuşak, melodik ses tonu onu görenlerde sevme isteği uyandırır. Scottish Fold kedisi, insanlarla ilişkileri son derece iyi olan sempatik kedi cinsleri arasında yer alıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türk veteriner onayladı: Corona virüs hayvandan hayvana bulaşabilir